WAT IEDER A.F.C.'ER BEHOORT TE WETEN. Het lidmaatschap van een voetbalclub of beter gezegd, het met hart en ziel medeleven met zoo n club, is toch eigenlijk een bron van de meest zonderlinge geneugten. Het prettig ste en het beste voor je zenuwstelsel is het eigenlijk, als die club door haar prestaties tot de gevaar- doch tevens kanslooze midden moot in de competitie behoort, maar zoodra in gunstigen of ongunstigen zin van dit ge middelde wordt afgeweken, is het mis. Als er nog kans op een kampioenschap is, maakt men zich nerveus, doch als je in gevaar komt, is nerveus nog een euphemisme voor den abnormalen gemoedstoestand, waarin een rechtgeaard clubman zijn Zondagsche ge noegen i.e. het aanschouwen van den wan- hopigen strijd zijner favorieten, gaat savou- reeren. In A.F.C. weten we daarvan thans mee te praten. De bekende questies: A.F.C.-T.O.G., A.F.C.West-Frisia en A.F.C.Z.V.V., brachten eerst al de gemoederen in heftige beroering Wekenlang zweefden we tusschen hoop en vrees. De toewijzing van het protest aan T.O.G., zonder dat gelegenheid tot mon delinge uiteenzetting resp. verdediging der standpunten had plaatsgevonden, was een groote teleurstelling. Ik heb deze heele ge- scheidenis aan de hand der inmiddels plaats gevonden bespreking in 'n afzonderlijk artikel uitvoerig uiteengezet, waaruit men zal zien. dat ik nog altijd niet met de opvatting der P C. eens ben en nog de absolute meening ben toegedaan, dat de beslissing van Prof. Snapper sportief en reglementair, om maar niet eens te spreken van de usance, de eenige juiste was. Had de P.C. hetzelfde standpunt ingenomen, dan was daarmede het pleit ten nadeele van T.O.G. beslist geweest. Bij de behandeling door de commissie van onderzoek van het geval A.F.C.-West-Frisia. bleek, dat de scheidsrechter volkomen toegaf, dat hij er met zijn leiding absoluut naast ge weest was en hij vertelde dan ook aan de Commissie geadviseerd te hebben, den wed strijd opnieuw vast te stellen. Tot op het oogenblik heeft het Bestuur zich nog niet over het, vermoedelijk in dien zin gunstige, rapport der Commissie uitgesproken, waar schijnlijk om geen precedent te scheppen. Ik kan dat begrijpen, doch dat A.F.C. ook daar door op ongelukkige wijze in den put geraakt is, zal ieder onbevooroordeeld mensch moeten toegeven. Alleen inzake het protest tegen Z.V.V. hebben wij succes gehad. Het ware anders ook om wanhopig te worden geweest, als ook dit volkomen eerlijke geval in ons nadeel ware beslist. Nu was het daardoor verkregen punt echter juist voldoende, om ons met D.E.C., Hollandia en T.O.G. gelijk te brengen, waar door beslissingswedstrijden noodzakelijk wer den. Om het zoover te brengen moest echter de laatste wedstrijd, tegen Zeeburgia, gewonnen worden! Met 43 hebben we dezen wedstrijd uit het vuur gesleept. Den meesten onzer zal de spanning, waarin we dezen heftigen kamp hebben bijgewoond, nog lang bijblijven. Het begon hoopvol. Na enkele minuten kwam een door Wijbenga genomen vrije schop in den bovenhoek van het Z.-doel terecht. De vreug de duurde echter niet lang, want Z. wist al spoedig gelijk te maken. Het spel gaat dan gelijk op. Ieder A.F.C.-er heeft natuurlijk zijn hoop gevestigd op de schotvaardigheid van Lungen en als deze geblesseerd raakt, slaat ons de schrik 0111 het hart. Gelukkig kwam hij weer in veld, doch de periode zijner afwe zigheid had weer een nieuwe emotie opge leverd. Een door Knopper genomen penalty werd door den Z.-keeper gestopt! Lungen's linkerbeen bleek nog in orde te wezen, als hij nog vóór de pauze ons de leiding geeft. Ge zien de spelverhouding in het veld en den 21 voorsprong, bestond er dus alle grond tot optimisme. We waanden ons reeds bin nen, toen Charles, nadat Zeeburgia even aanvallend geweest was, er alleen tusschen- uit trok, de verdediging mooi passeerde, den bal nog even kwijtraakte, hem weer bemach tigde, en met een tergend langzaam rollertje, zuiver langs den uitloopenden keeper in het doel deponeerde. Men had echter buiten den strijdlust van Zeeburgia gerekend. De wit- hemden kwamen geducht opzetten, het spel werd hoe langer hoe roekeloozer en onze ver dediging kon den aanzwellenden stroom van gevaarlijke aanvallen slechts met de grootste moeite het hoofd bieden. Met angst en beven zagen we het noodlot zich voltrekken. Het werd 23 en 7 minuten vóór het eind 33. Het was gebeurd, zoo dachten wij. Doch (2 minuten waren er nog te spelen) dan zien we Lungen weer eens met den bal op stap gaan. Weer worden enkele Zeeburgianen in de luren gelegd, met als resultaat dat Charles ten slotte op den zijrand van het strafschop gebied op enkele meters van de outlijn den bal vrij heeft. Normaal gesproken: trefkans - 3 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 3