A. F. C. IN VEILIGHEID. Hollandia met 21 geslagen. Overweldigend enthousiasme. De strijd is gestreden! A.F.C., onze oude club, heeft zich na een aantal wedstrijden, die, wat spanning en emoties aangaat, zijn weerga zoekt, weten te handhaven. En waarschijnlijk heeft de heroïsche strijd van ons eerste elftal dit groote voordeel gehad, dat men is wakker geschud, dat clubliefde en saamhoorigheidsgevoel versterkt zijn. Voor Willy Brusse, die met zijn S.O.S. eerste en tweede klappen etc. de leden wist op te zweepen, moet het een satisfactie ge weest zijn toen hij de groote drukte aan het Station zag op het uur van samenkomst. Honderden hadden zich opgemaakt om ons elftal in den wedstrijd tegen Hollandia bij te staan; niet alleen zij, die regelmatig onze wedstrijden volgen, maar oude, oudere en stokoude A.F.C.-ers, die in den trein herin neringen ophaalden van vóór 1900, en die hen, die zich alleen Togneri's tijd herinner den, voor „broekies" uitmaakten. Men was nerveus; boomen van kerels spraken over hoofdpijn, lui, die voor geen okshoofd bier uit den weg gaan, hadden last van hun maag. En wat onze spelers aangaat, de meesten waren de absolute tegenstelling van ,,keep that schoolgirl complexion". Het W.F.C.-terrein bleek niet in een zoo danige conditie, als we het gewenscht had den en leek vrij moeilijk te bespelen. Om half drie betreden de elftallen het veld. A.F.C. stelt zich als volgt op: Haax- man, Stradtmeijer en Nesenberend, Neseker, Wittebol en Dijkhuis, R. van Nek, Dooren- bos, Lungen, Ellens en Knopper (aanvoer der). De invallerskwestie wordt besproken; Tony Knopper stelt voor den geheelen wed strijd invallers toe te staan, doch de ,,Hol- landia '-aanvoerder wil het laatste kwartier geen invallers toestaan. Onder leiding van scheidsrechter Wey wordt afgetrapt. De eerste tien minuten is er van behoor lijk voetbal geen sprake De zenuwen spre ken een hartig woordje mee en er wordt braaf misgetrapt. Na 10 minuten een pracht- aanval van Hollandia, het keiharde schot van den linksbinnen vliegt buiten bereik van Flaaxman naar het doel, doch de bal springt van den binnenkant van de paal het veld in. Na deze ha#verzwikkende aangelegenheid komt A.F.C. in de meerderheid; gaandeweg worden de aanvallen gevaarlijker en als bij een flink opgezetten stormloop, Doorenbos den bal te pakken krijgt, geeft hij een listigen schuiver, die buiten bereik van den keeper in het doel verdwijnt (l0). Ziezoo, dat geeft den burger moed en wis kunstenaars onder ons rekenen met treffen de nauwkeurigheid uit, dat .Hollandia" er nu minstens twee moet maken Dan maken de roodwitten een doelpunt, dat echter wegens hands wordt geannuleerd. Twee mi nuten voor de pauze ziet Hollandia kans, de helft van deze berekening in daden om te zetten en met een benauwde 11 gaan we thee drinken. De wijze raadgevingen, die de spelers tij dens de rust krijgen, zouden een aparte Schakel kunnen vullen, dus laat ik volstaan met te zeggen, dat onze spelers, voorzien van diverse harten onder de riemen, weer het veld betreden. De beruchte ,,tien minuten na de pauze" loopen goed af en dan herkrijgt A.F.C. het overwicht. Er wordt nu bijwijlen uitstekend gecombineerd en dat vindt zijn belooning, als veertien minuten voor tijd Charles Lun gen op zeer fraaie wijze scoort. Het enthou siasme na dit doelpunt is onbeschrijfelijk, hoeden sneuvelen, likdoorns verdwijnen en stembanden worden gekwetst. Even later valt een Hollandia-speler uit; nu vraagt de Hoornsche aanvoerder wel een invaller, doch in verband met de uitdruk kelijke afspraak, weigert Tony dit, waarna de Hollandia-speler in kwestie weer in het veld komt. Onder adembenemende spanning verstrij ken de laatste minuten. Dan fluit de voor treffelijk leidende Wey voor de laatste maal A.F.C. is binnen! Daverend gejuich be geleidt de spelers naar de kleedkamer, waar diverse handen geschud worden. Om half zes op het perron in Wormer- veer een aardig moment; als de trein uit Alk maar binnenstoomt, blijken daar de zegevie rende Blauw-Witters in te zitten. Dan komt aan het gejuich en de felicitaties geen einde; een ware feesttrein is het, die de reis naar Amsterdam voortzet. Dat er weinigen rechtstreeks naar huis gegaan zijn, wien zal het verbazen? INHOUD: A. F. C. in veiligheid. - Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten. - Officieel. - Aan onze Buitenland- sche Leden. - Protest T.O. G. - A.F'C. - Wij zullen handhaven. - Wat je bij A.F.C. alzoo meemaakt. - Limericks. - Onze Adspiranten. - Holland's oude glorie. Cricket (A.C.C. en Oeferlcger. - Jaarverslag A.C.C. Krijgt A.F.C. een Trainer? - De toekomst der A.C C. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 2 -

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 2