n v H. REPKO WIJNAND Co. Effecten Assurantiën ROKIN 91, Amsterdam is hiermede de uiteenzetting der nederlagen gemotiveerd. Onder zeer prettige verhouding gingen de reserves door een seizoen, aange voerd door een captain, die met vriend en vijand tactisch wist om te gaan en zoowel voor hem als de reservespelers hoop ik, dat 1931 een gunstiger jaar moge worden. Zij namen de nederlagen zooals het be hoorde: met gelatenheid en zekerheid dat de sterkste partij won. Hans Spruyt komt een extra woord van .hulde toe voor de kranige wijze waarop hij steeds het tweede heeft bij gestaan en geregeld kwam hij van Harder wijk naar hier om zijn talenten te toonen. Voor menigeen een voorbeeld van clubliefde. En nu gaan wij over tot Sabelson's discipe len. Ik loop de kans, dat de voorzitter mij straks zijn milde critiek niet zal sparen, doch veel gelegenheid zal ik hem daartoe niet geven, want ik heb vrijwel niets dan goeds van dit elftal te zeggen. Vroeger bengelde het derde elftal zoowat onderaan, dan weer eens wat hooger, dan weer wat lager op de competitielijst, maar dit jaar hadden de heeren een bevlieging. In doorsnee speelde het derde goed, met natuur lijk de noodige inzinkingen, hetgeen den heeren dan ook het kampioenschap gekost heeft. Het eindigde No. 4 uit 8 elftallen en het elftal maakte van alles mee. Het is bijna niet denkbaar onder Fred's leiding, toch is het zoo. Luister maar. Op 18 Mei begonnen zij het seizoen en ging het derde elftal naar Bussum tegen de Vleermuizen II met een team, waarvan som mige spelers nog nooit een bat in de hand gehad hadden. Tot overmaat van ramp kwamen er tal van afschrijvingen, zoodat zelfs Eggie Bos, nee, nog kraniger, Peet Scheepens, het eerelid van de A.F.C., uit zijn huis te Bussum gesleept werd en bezweek voor de talrijke verzoeken. Het werd voor het derde een historische match, daar met één run gewonnen werd. Scheepens bleef met 4 not out en de aanvoer der moet bepaald vertrouwen in zijn capaci teiten gesteld hebben, daar hij hem No. 8 instuurde. Totaal 83. De tegenpartij scoorde 82 en de aanvoerder smaakte het genoegen den laatsten man uit te vangen. Al komt er bij een overwinning met één run altijd wat geluk, het is en blijft een unieke prestatie. Dien zelfden avond was de aanvoerder van het winnende team zoo welwillend om bij Eggers met diagrams aan te toonen, waardoor met 1 run gewonnen was. Op 29 Mei ging V.V.V. IV er aan, nadat het derde met 41 runs achter was op de eerste innings, doch de benoodigde 90 runs voor 2 wickets bijeensloegen. (Staats 39 not out, H. Fustner 34. Tegen de K.N.S.M. werd verloren, niet tegenstaande namen als Bessem, Wynand, Walther en Immig het elftal hadden ver sterkt. Op 29 Juni wordt dan te Zaandam tegen Albion II een inningsoverwinning behaald, dank zij Weverink met 5 voor 18, 36 not out en 4 voor 19, terwijl de oude, trouwe Jan Buys met 5 voor 9 en 6 voor 29 zich niet on betuigd liet. Als merkwaardigheid dient hier vermeld, dat de captain eerst sloot toen er 100 runs op het bord stonden. (Wordt vervolgd.) KRIJGT A.F.C. EEN TRAINER? De groote strijd is gestreden, de groote spanning is voorbij, A.F.C. is weer een jaar voor de 2de klasse behouden. Behalve van het sportieve succes, hebben wij kunnen genieten van het alles overheer- schende enthousiasme en de tallooze bewijzen van aanhankelijkheid voor onze vereeniging. Maar niettegenstaande de groote blijd- Reguliersbreestraat 24-47 Telefoon 32144 - 47687 - 49209 Deelt den prijs welken U betaalt voor een Repko Hoed door het aantal dagen dat U hem draagt en U zult tot de conclusie komen dat een Repko Hoed werkelijk economisch is. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 22 -

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 22