Café „Moderne" J. L. H. SMITS CQ Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied schil uit, daar ik me niet kan indenken, dat het tweede juist diè match met innings ge wonnen zou hebben. Het tweede elftal sukkelde vaak met in vallers en de best opgezette plannen werden zoo week in week uit tegen den Zaterdag avond bedorven, daar dan invallers voor andere elftallen noodig bleken. Een euvel, waaraan ieder tweede elftal wel zal lijden. Van de 11 gespeelde wedstrijden werden er 3 gewonnen en 8 verloren, waaronder één met innings en wel tegen Haarlem II op Schoten. Op 11 Mei 1930 werd te Bussum tegen Vleermuizen verloren en al dadelijk valt het zwakke batten op. Tegenover de 95 van de Vleermuizen scoorde A.C.C. II 55, waarvan Kappelhoff de helft, die met 6 voor 23 even eens het beste bowlde en de hoop op een goed seizoen deed koesteren, welke hoop echter niet verwezenlijkt werd. Op 18 Mei werd van D.V.C. verloren, dat liefst 176 scoorde, waarvan Kwant 101 not out, een hardgeslagen innings, door één kans ontsierd en wel onder de 10. Wederom was Kappelhoff de beste bowler met 4 voor 34. Ons totaal werd 96, waarvan Hans Spruyt een uitstekende 35. Pel, de vroegere A.V.V.- bowler, nam 6 voor 18. Een waardig vete raan. De week daarop maakten wij onze jaar- lijksche trip naar Zaandam, ook hier werden wij door regen achtervolgd en was dit de derde week in successie. Wij scoorden 74, de tegenpartij 75 voor 2, waarna gestopt werd. Op 29 Mei werd te Haarlem tegen Haar lem II met innings verloren en wel met 39 en 25 tegen 168. Een zeer zwakke vertooning. Bij slecht batten kwam tot overmaat van ramp nog slecht fielden. De maand Mei leverde dus 4 nederlagen op en men moet ver terug gaan in de A.C.C.- geschiedenis om een dergelijk slechts ope ningsresultaat te ontdekken. De week daarop kreeg het tweede den steun van Beuth, die tegen Ajax, Amsterdam, 41 uit 92 maakte en 3 voor 6 nam. Hans Spruyt 6 voor 21. Voor 21 was Ajax uit. De eerste overwinning. A.C.C. II tegen V.V.V. II op 15 Juni was de beste match van het tweede. A.C.C. 158, waarvan Hans Spruyt 62, ter wijl de V.V.V.-reserves er 159 voor 9 maak ten. Hier was het Inglis Arkel met 6 voor 44, die uit den hoek kwam. Op 29 Juni werden de rollen omgedraaid en verloor V.V.V. II met 36 runs. (110 tegen 74.) In deze match was Kappelhoff met 38 top scorer. De week daarop ging het tweede smadelijk tegen Ajax ten onder. (61 en 83, wij 23 en 60.) Op 13 Juli kon het tweede revanche nemen tegen D.V.C. en won met 59 runs op de eerste innings. A.C.C. II 90, J. Prent Jr. top scorer met 40. Arkel 4 voor 16 en Spruyt 5 voor 13. De tweede innings leverde geen be slissing op. Thuis werd op 20 Juli van Haarlem II ver loren en al werden de Haarlemmers voor 108 uitgegooid, zwak batten bracht ons niet ver der dan 61 runs, niettegenstaande toch een zeer behoorlijk battingteam in het veld werd gebracht. De week daarop scoorde Albion 130 en wij 64, waarvan Spruyt 17, terwijl op 3 Augustus regen ons de kans op een overwinning ont nam, daar de Vleermuizen uit waren voor 47. A.C.C. II verloor 1 wicket voor 0. Uit dit beknopt, doch m.i. genoeg over zichtelijk relaas is de oorzaak van de reeks nederlagen duidelijk te ontdekken, n.l.: zwak batten. Hans Spruyt stak verre boven de anderen uit. Kappelhoff was een betrouwbaar batsman, soms kwam Arkel los, dan weer eens Jantje Prent, deze of gene maakte eens per seizoen een flinke score, maar de staart van het team begon te vroeg en nooit was er eenige staat op de rest der batsmen te maken. Op kritieke oogenblikken werden vangen ge mist, die nederlagen beteekenden en waar het umpiren soms niet mee zat, al mag dit geen verontschuldiging zijn voor verloren matches, C, DE BOER Leidscheplein 19-21, Amsterdam HET GROOTE TREFPUNT Warmoesstraat 42, Amsterdam HEILIGEWEG 26-28 CONCERTEN KOUDE SCHOTELS - 21 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 21