y&kyrnêvtp ie Stille Kracht, tie naar de eerste klasse gevolgd, waarvan men, m.i. dan altijd, de draagwijdte niet vol doende heeft overzien en indien men het met mij omtrent deze zinsnede niet geheel en al eens mocht zijn, wil ik die gaarne; wijzigen met te zeggen, dat het roer tijdiger omge gooid had moeten worden. Beter batten en bowlen, vooral onder de jongeren, is niet voldoende aangekweekt en straks zal de A.C.C. wrange vruchten pluk ken, indien niet de hand aan den ploeg ge slagen wordt. Maar laat ik niet bij het begin van mijn verslag met al te sombere beschouwingen komen. Het technisch gedeelte krijgt van zelf een beurt, wanneer de drie elftallen de revue gepasseerd hebben. Maar ook zij, die heden te dage nog steeds lid zijn, onze club kunnen steunen waar maar eenigszins mogelijk, zij, die hebben medege werkt, het 'hunne gedaan hebben in de ver deeling der lasten en die taak naar behooren verricht (hebben, de club gedenkt hen met dankbaarheid, al is men het verleden maar al te snel vergeten. Maar de latere geschiedschrijver zal de periode van 1921 -'25 en 1925-'30 niet onge merkt voorbij kunnen gaan, want al leed de club smadelijke nederlagen, al staat mis schien een verandering voor de deur in den vorm van een nieuwe hoofdklasse, waarin ik mij de A.C.C. heel moeilijk kan indenken, vaak hebben schitterende verrichtingen alle blikken naar de A.C.C. doen richten en de voornaamste verrichtingen zijn ten slotte toch op (het groene veld behaald, als is de promotie naar de eerste klasse een binnen zaal-drama geworden. Het is voor den geschiedschrijver niet voldoende te kunnen^volstaan met de consta teering, dat A.C.C. onderaan op de ranglijst geëindigd is, intusschen heeft iedereen dat kunnen constateeren, men moet weten aan te toonen het „hoe en waardoor". Het is nu niet direct een „easy run". Laat ik bedaard en kalm de oorzaken na gaan, waarom de A.C.C. onderaan geëin digd is. De duistere punten zal ik eerst op zoeken, de lichtpunten ontdek ik dan vanzelf wel, want een medaille blijft twee kanten houden. „Oh, die Harold, die Harold, nu heeft hij den toss gewonnen en begint waarachtig met batten. Heb je ooit zoo iets meegemaakt, is het ooit zotter vertoond?" En dat op een gloeienden Zondagmorgen. Maar wie wijst mij een „volmaakt" cap tain aan? Graag, als hij maar te vinden was. Sommige hebben een onoordeelkundige kri tiek uitgeoefend op de captaincy, en wel daarom onoordeelkundig, omdat zij niet vol doende op de hoogte waren, anderzijds we der omdat zij tot oordeelen onmachtig waren. De capitaincy in cricket is een studie, is een jarenlange studie met daaraan verbonden een ondervinding als de beste leermeesteres. Een man als Oliver, die Engelsch opge voed is, denkt in Engelsch en zijn leerschool geheel en al in Engeland heeft doorgemaakt, gaat, als hij den toss gewonnen heeft, bij goed droog weer dan wel te verstaan, altijd batten. Uitzonderingen bevestigen den regel en zoo gebeurt het zelfs wel eens in Enge land, dat het juist andersom geschied. Maar meestal komt het verkeerd uit, al zijn er ge vallen, dat de groote „wijzen" gelijk krijgen. Maar hoogst zelden. In de mach tegen Vra b.v. was het winnen van den toss een voordeel en heel misschen was er niet door A.C.C. met innings verloren. Maar het is en blijft een „nakaarten". Maar heel misschien had A.C.C. eveneens met innings verloren, indien de club eerst was gaan fielden. Fielden laat men m.i. dan Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe t-xESE- Sl vi,'. Vaneen smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook üw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop 1 - 17 A.F.C,-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 17