firma J. A. BOSKAMP EN ZN. - OVERVEEN een waarheid, dat ,,1'art est difficilevan de zijde der leden zelf is maar al te vaak van een onoordeelkundige kritiek sprake geweest. En één omstandigheid eindelijk, die hier niet onopgemerkt mag blijven, is de animosi teit, die door sommigen de A.F.C. trachten tegen te werken. Een langdurige uitweiding hierover is daarom van geen nut meer, omdat de kwestie door een besluit van eene buitengewone al- gemeene vergadering onzer vereeniging be ëindigd is. Vrijwel allen hier aanwezig hebben begin Maart in de A.F.C. Schakel het verleden en heden gelezen onzer Cricket Club naar aanleiding van het tweede lustrum en het zou maar in een herhalen vervallen worden, indien ik weder de afgeloopen tien jaar ging ontleden. Laat ik derhalve met een paar woorden met het verleden afdoen. De planters van 'het wicket aan den Zui delijken Wandelweg hébben goed gedaan de Club op te richten, den geest levendig te houden voor deze mooie zomersport en de band tusschen moeder- en dochterclub hech ter en sterker te maken. Hierin zijn zij vol komen geslaagd. De A.F.C. heeft inderdaad getoond met de cricketclub mede te leven, en al dreigde soms door omstandigheden, moei lijkheden, beide vereenigingen hebben steeds getracht de beste oplossing, tot genoegen van beide partijen, te vinden. In sommige jaren, vooral de eerste, heeft de criketclub al eens meer gekregen dan ze strikt toekwam, in later jaren soms wel eens iets te weinig, waaraan de terreinkwestie niet onschuldig bleek, doch wij mogen ver heugd zijn, dat onze jongere spelers nog steeds uit de A.F.C.^gelederen voorkomen, waarna verder de taak hen op te kweeken geheel en al voor onze rekening komt. Slechts weinige vereenigingen hier te lande kunnen uit een dergelijke bron putten en het is onze taak, het ligt op den weg der A.C.C., niet die der A.F.C., om die bron te benut ten. Velen achter het vaak juist omgekeerd. De oprichters hebben een vlucht der club, zooals deze die genomen heeft, zeer zeker nooit durven denken. Met die vlucht en uit breiding heeft de spelpeilontwikkeling geen gelijke tred kunnen houden, mede doordat het budget vaak te zwaar belast was en men zich de luxe van een trainer niet kon per- mitteeren. Is een trainer een luxe of een noodzakelijkheid? Een trainer in cricket is een besliste noodzakelijkheid en het is voor mij een uitgemaakte zaak, dat de uitgave voor een trainer boven aan de lijst der begrooting behoort te staan. Verder gedenk ik hén met een woord van oprechte dankbaarheid, die heden niet meer de club met daad en raad kunnen steunen, zij. die vroeger heel vaak hunne financieele offers en zorgen gebracht hebben in het be lang der club en leden. Het genoeglijkheidsclubje van een jaar of tien terug, een tijdperk 1921- 25, waarvan de huidige leden nog spreken als de glorietijd, is groot en grooter geworden, het tweede klassekampioenschap werd door een promo- een welverzorgd interieur verhoogt uw levensgeluk „welverzorgd" omvat zoowel het kleinste gebruiksvoorwerp als de geheele inrichting een welverzorgd terrein verhoogt uw sportgenot Vraagt ons oens aan A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 16 -

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 16