slecht veld. Veel publiek. Na 5 minuten 1O vóór. Goddank. Even later 11. Hof- manndroppels. Strafschop gemist. Koud zweet (en regen) op mijn voorhoofd. Schui ver van Lungen in den hoek. 21. Hoop. Minuut na rust door Charles 31. Rustiger. Een verwoed Zeeburgia. Slingers. Gillend Publikum. Plotseling 32. Beverig op hor loge gekeken. Nog acht minuten. Een zacht rollertje. Haaxman vergat te keepen. 33. Ik kan mij nu precies voorstellen, wat het is een plotselinge beroerte te krijgen. Alles verloren. Zeeburgia veel sterker. Ik voelde mij wegglijden in een diepen afgrond. Dorst niet meer op het uurwerk te staren. Dan plotseling Lungen, de eeuwige Lungen, al leen, keeper nemend, naar links zwenkend. Een boogballetje, precies daar gericht, waar de redding van A.F.C. lag. Bom, in het net. 34. Een droomgoal. Ik viel van het tri buneplankje, gilde, brulde, sloeg, was totaal dwaas. Einde. Dank je wel, jongens. Merci Charles! Volgende Zaterdag. Wedstrijd achter groene tafel. Protest Z.V.V. Ik stille ge tuige. Alleen hooren, niets mogen zeggen. Een verschrikking. Eerst A.F.C.getuigen, daarna scheidsrechter. Terug naar mijn makkers. Galli, Stradmeyer en Selles, in wachtkamer gevonden, hevig smoezend met Rapiditas-menschen, over gemeene straf schop. Ik ook praten, alsmaar praten. Deur open. Commissielid binnen. Protest aan A.F.C. toegewezen! Ons viertal totaal krank zinnig. Vergeten iemand te groeten. Trap af gedankt, bloothoofds in de Kalverstraat. Op de trap enthouisiaste donateur Hogervorst ontmoet. Ook gek. Galli in zenuwvaart naar Amsterdam- Duisburg diner. Wij, heel Mokum afgebeld. A.F.C. speelt 00 tegen Z.V.V. en Strad meyer heeft alweer voor een nulletje gezorgd (zei je wat, Stradje). Talrij-ke etablissemen ten bezocht om de opgekropte zenuwen tot rust te brengen. A.F.C.-schare aangetroffen. Groot feest! Amsterdam-Duisburg afgevaar- den ontmoet. Naar K(amer) K(oophandel) getrokken. Eerst na algeheele bestorming binnengedrongen. Voetballend Holland- Duitschland aanwezig. Receptie aan onze tafel. Schaf en Galli naast elkaar handen drukkend. Stradmeyer kreeg een gevoel van verstandsverbijstering, en sloeg alsmaar op zijn voorhoofd. Finale muziek ,,geen club in Holland, die A.F.C. kan slaan". Geheele zaal lied meezingend! Tableaux. Steeds ver der (wat zal je den geheelen avond thuis doen?). Talrijke gele band en andere snor ders in de vreugde laten meedeelen. Met melkboer thuis. Voldaan. Mooi! Volgende Dinsdagavond naar Leiden. Pro test T O.G. Galli verdedigde Prof. Snapper s standpunt met eere. Kreeg toch (niet TOG) ongelijk. Verloren. Sombere stemming, ze nuwen. Het ergste voor Galli, die in deze aangelegenheid zoo enorm gewerkt heeft. Tragische terugtocht. Dan maar beslissings wedstrijden. Nu of nooit. A.F.C.D.E.C. Op tribune met Hofmann en Bayer. Kalm spelletje eerst. Toen Lungen een schuiver. 10. Brullen, het kan, met moet. Rust. Heibel in de kleedkamer. Zenu wen anders niets. Na rust, vrije schop. Ik dacht, dat Charles zou gaan schieten, maar ze namen alweer midden uit. 20. Mijn hoofd stond scheef op mijn romp. Ondenk baar! Nic Neseker wond boven zijn oog. Ik bij hem in de kleedkamer. Donderend gejuich boven mijn hoofd. .Wacht 'n moment, Nic, ben direct terug." Vloog naar buiten. Viel bijna bewusteloos. Geen 30, maar 21. Terug naar Nic. Ik nog beroerder dan hij. Dokter gekomen. Ik weer op tribune. De Omega-klok bij Ajax liep achteruit. Het duur de eindeloos. Een fluit. Einde. 21 gewon nen. Ik stak mijn cigaret verkeerd in mijn mond. Goed zoo, jongens, jullie hebben je ge weerd, met Lungen, Stradmeyer en Haax man aan het hoofd. Voor Nic Neseker had deze schoone overwinning nog een onaange naam nasleepje, daar zijn wond nu niet be paald pijnloos gekramd werd. Jammer, dat jóu dat nu juist moest tref fen. Dank aan Piet Doets voor zijn onmid dellijke assistentie. Nu ik dit zit te schrijven ben ik rustig, maar wanneer ik aan a.s. Zondag A.F.C. Hollandia denk, begint mijn potlood te tril len en mijn gedachten te beven. Ik moet ophouden, want de dokter komt. Diegene, die dat opgepomte stukkie leer heeft uitgevonden, weet niet, wat hij gedaan heeft. 8 Mei. MEEMAKER. LIMERICKS. Het Cricketen gaat weer beginnen En A.C.C. gaat nu eens winnen. Hoe Jammer is 't toch, Dat veel voetballers nog De Cricketsport niet willen minnen. 11 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 11