REUNI CAFÉ „ROYAL" opheffen, doch wij moeten erop rekenen, dat de kans op het kampioenschap alle eerlijkheid en sportieve gevoelens van dien jongen man wel ten overstaan der Protest-Commissie tot lastige en daarom maar tot waardelooze eigenschappen zal doen verworden. Wanneer dit stukje onder de oogen der lezers komt, zal deze keuze tusschen waarheidsliefde, sportiviteit, aan den eenen en een op een leu gen gebaseerde betere kans op een kampioen schap aan den anderen kant wel gevallen zijn. Ook dit is voor ons wanbof, dat een jong enthousiast voetballer voor een dergelijke keuze gesteld wordt! Laten we hopen, dat het eergevoel zegeviert! De stand is dus zóó, dat H.R.C. 12 punten heeft en nog uit W.F.C. moet spelen. Wij hebben 10 en moeten „Zeeburgia nog be zoeken. Het is dus mogelijk dat wij door van ..Zeeburgia" te winnen met H.R.C. gelijk ko men, mits H.R.C. van W.F.C. verliest. Deze kans moeten we dus nemen! Bijgevolg moet er alles op gezet worden, om tegen „Zeebur gia" zoo goed mogelijk partij te geven. Benut dus den resteerenden tijd met U degelijk voor te bereiden. Komt Vrijdagavonds met Bol- lington trainen, hij weet er zoo prettig den gang in te houden en ondertusschen goede dingen te doen. Tegen West-Frisia (in de eerste helft), en tegen Z.V.V. heeft het 1ste elftal getoond, inderdaad tot een behoorlijke partij in staat te zijn. In den rustigen oefenwedstrijd tegen „de Spartaan" toonden verschillende spelers zelfs zeer mooi voetbal te kunnen geven, als zij maar zonder de voor hen ongunstige om standigheden, welke in de belangrijkheid van den competitiewedstrijd en enthousiasten tegenstand der tegenpartij gelegen zijn, kun nen spelen. De capaciteiten bewezen zijnde, kunnen we dus van „Zeeburgia" winnen, mits de in den aanvang genoemde voorwaar den vervuld worden: „koppen koel" en een zich „restlos" geven (zooals onze Duitsche broeders zoo aardig zeggen). Ik zou den spelers nog voor kunnen hou den wat er op het spel staat; ik zou er op kunnen wijzen, dat zij de eer van Amster dams oudste vereeniging, een stuk voetbal historie, een traditie te verdedigen hebben doch ik vertrouw, dat dit overbodig is, dat men „so wie so" zijn plicht zal beseffen. On getwijfeld zullen alle A.F.C.-leden, indien zij slechts even gelegenheid hebben ,ons elftal naar de Kruislaan vergezellen, om blijk te ge ven van hun medeleven niet alleen, doch te vens om de jongens op ouderwetsche wijze aan te moedigen. Dank zij de overwinningen op Edo II uit en thuis, H.F.C. II uit en Z.F.C. II thuis, heeft het 2de elftal het zoover gebracht, dat het zijn lot weer in eigen handen heeft. R. C. H. II en ons 2de hebben beide nog één wed strijd te spelen, doch R.C.H. heeft één punt minder. Indien Jaap van Nek en zijn mannen er dus in slagen Z.F.C. II óók in Zaandam te slaan, dan is de zaak in orde. Ook voor het 2de geldt dus: jongens, zorgt dat je zoo fit mogelijk bent en dan met inspanning van alle krachten, maar met de hersens erbij, \]A uur gestreden. Het 3de behield zijn kans, o.a. door een verdienstelijke overwinning op West-Frisia II. Wat het resultaat ook moge zijn, in ieder geval heeft dit elftal veelbelovende resulta ten in dit seizoen behaald. Het succes van het 3e elftal en practisch van alle verdere lagere elftallen, waaruit men zou mogen concludeeren, dat wij toch over voldoende bruikbaar materiaal voor de toe komst beschikken, heeft het Bestuur aanlei ding geven, met het voorstel te komen, om voor het geheele komende seizoen, een trai ner te engageeren, mits er natuurlijk onder de leden en A.F.C.-vrienden voldoende liefheb berij bestaat, om de benoodigde fondsen te NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ KONINGINNEWEG 212 TEL. 21649 van J. V. D. PIJL A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 4 -

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 4