J. L. H. SMITS Café „Moderne" Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied Leidscheplein 19-21, Amsterdam melijke ontspanning als iets onmisbaars waardeert, zal wellicht niet zoozeer spelers voor een Nederlandsch elftal opleveren of Olympiadekampers, maar wel zal het op- kweeken leden, die in hun vereenigingsmi- lieu door hunne aanraking met anderen levensvorming opdoen, die door het met ka meraden gezamenlijk strijden onder en voor hun clubvlag aan flinkheid en levensvreugde winnen, kortom weerbare jonge menschen, die hun kansen om nuttige lieden voor de maatschappij te worden, om zich door de moeilijkheden van het menschelijk bestaan op open, eerlijke wijze heen te slaan in niet geringe maten vergrooten. Kunnen wij eigenlijk onze kinderen wel iets beters meegeven? (,,De Corinthian") ONZE VERJAARDAGS-SOIREE. ,,Er ligt gewoon een noodlot op die fuif", was de verzuchting, die de commissieleden onder elkaar eenige keeren geslaakt hebben. 6 Februari kon de fuif onmogelijk door gaan en het had een haar gescheeld, of ook 6 Maart was in de verdrukking gekomen. Maar gelukkig, ondanks griep, ijzig win terweer, slechte positie der elftallen en ma laise, is de soriée doorgegaan en tot een suc ces geworden. En er is één wie al de hulde voor dit succes toekomt: Ali Rood. Het was voor onze A.F.C.-cabaretière een triomf avond! Haar liedjes, elders in dit nummer opgenomen, brachten er al de stemming in, een stemming, die Merapi-achtig werd, toen Ali als „dansmeesteres" de leiding nam. Hulde en dank! Daarnaast gaf het cabaret „Den Held" het maximum wat in dit genre voor amateurs bereikbaar was. Dat kenners als Elias van Praag en Jansen Kok om strijd het kwartet roemden, zegt genoeg! Het souper verliep vlot en gezellig en tot klokslag vier uur bleef de stemming A I. NOODLOT. Noodlot is een eigenaardig en uiterst el lendig iets; het is iets wat je niet kan eten, en toch smaakt 't bitter als gal. Men spreekt dan ook dikwijls van: het bittere noodlot. Men kan het eenigszins vergelijken met on geluk, hetgeen echter nog niet wil zeggen, dat een stuk noodlot een stuk „ongeluk" is. Meervoud van het lot is: nieten, want loten waar prijzen op vallen zijn tegenwoor dig zeldzaam. Het meervoudige van noot is nootjes, welke met een weinig zout bedekt meestal gevonden kunnen worden in café's en restaurants en speciaal des middags tegen een uur of 'vijf, zes. Ook dit heeft natuurlijk zijn bedoeling; men bedenke wel, dat café houders niet van den wind kunnen leven, en wanneer al hun cliënten slechts één bor reltje dronken, dan zou de deur van hun zaak vlug dichtgespijkerd zijn. Het is een algemeen bekend feit, dat men beter tegen Camera kan vechten dan tegen het noodlot, want wat men ook be proeft van het noodlot valt niet te winnen. En als men u voor de keus stelt een hardloopwedstrijd aan te gaan met voorgift tegen Nurmi of meergenoemd noodlot, wel, houd dan uw hoofd koel, en kies den Fin- schen athleet als uw tegenstander, want wees er van verzekerd, dat het noodlot u toch achterhaalt. Blijkens de laatste cijfers is in den laatsten tijd als grootste productieterrein gebleken 'n veld, gelegen aan den Zuidelijken Wandel weg te Amsterdam. Daar tiert het noodlot welig, zooals de stamuitdrukking luidt. En nu de bestrijding van dit product, het welk al even oud is als de wereld. De be strijding van het noodlot is eenvoudig, dood eenvoudig. Geen rattenkruid, arsenicum of andere vergiftigde stoffen, welke mensch of dier in een ommezien naar een andere wereld helpen. Hier alleen helpt een taai geduld, een geduld, dat langduriger is dan C J. DE BOER Warmoesstraat 42, Amsterdam 11 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 11