doch vonden den weg daarvoor door de over schrijvingsbepalingen versperd. Nu is een der belanghebbende partijen op de listige idee ge komen, dat indien deze spelers slechts eenigen tijd voor een A.V.B.-club speelden, zij via deze club weer zonder moeilijkheden in den K.N.V.B., doch thans in de andere vereeni- ging, konden komen. En aldus geschiedde! Het is jammer, dat het Bestuur van den K.N.V.B., dat toch in hoogste instantie het Reglement naar den letter niet alleen, doch ongetwijfeld ook naar den geest kan uitleg gen, geen aanleiding schijnt gevonden te hebben om de dispensatie, welke toch ook, al is het ook op korten termijn, door den K.N.V.B. moet verleend worden, te weigeren. Wanneer deze dispensatie alsnog werd inge trokken, zal het rechtsgevoel ongetwijfeld be vredigd worden. Uit den aard der zaak zullen dergelijke listigheden tot de uitzondering blijven behooren, en door de A.V.B.-club, welke als doorgangshuis gebruikt wordt, wel te bevoegder plaatse bekend worden gemaakt. Beter zou het echter wezen, indien het A.V.B.-bestuur nu eens niet rekening hield met de op eigenbelang gegronde wensch van zijn honderd en een (het zijn er meer!) ver- lenigingen, doch het algemeen voetbalbelang voor oogen hield en zijn heele prestige in de schaal wierp, om de overname van de over schrijvingsbepalingen in den A.V.B. door te zetten! Vindt men het nonsens, om adspiran- ten en juniores ook reeds zóó te binden, (bij den K.N.V.B. is deze zijde van het vraagstuk natuurlijk nog niet van zóó veel importantie, als in den A.V.B.) dan trachte men daar voor een uitzonderingsbepaling te vinden. Het A.V.B.-Bestuur toone thans, dat het het lei dende lichaam in het Amsterdamsche Voet bal is. 1 Febr. 1931. I. H. GALAVARI. OVERZICHT. Januari schijnt over het algemeen niet onze gelukkigste maand te zijn. In 1928 ver speelden we in de eerste maand van het jaar onze kampioenskans en in Januari 1930, zoo wel als in de afgeloopen maand slaagden wij er niet in, een wedstrijd te winnen. De eerste Zondag in 1931 zag ons met een uitgelezen gezelschap in Wormerveer, waar W.F.C. als gastheer optrad. Indien het voer ons niet zoo'n belangrijke wedstrijd geweest was, hadden wij ons kunnen amuseeren met de wanhopige pogingen van de spelers, om zich in de modderbrei staande te houden. Er waren momenten, dat de bal vastkleefde en drie zittende of liggende spelers vergeefsche pogingen deden, het ronde ding te bemach tigen. Uit den aard der zaak voelde W.F.C. zich meer thuis op deze kleiachtige substan tie dan A.F.C. Rust ging dan ook in met een 21 achterstand. Onmiddellijk na de thee /jflfyxdt - 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 5