REU N I CAFÉ „ROYAL" wird wieder jung, doch der Mensch hofft immer Verbesserung!" Men vergeve mij deze afdwaling, ingege ven door en naar aanleiding van onzen 36en verjaardag en de omstandigheden, waar onder wij dezen herdachten. Terugkeerena tot de positie van ons 1ste elftal, kan ik met groote vreugde constateeren, dat na de teleurstellingen, welke Januari ons bracht, Februari ons reeds op den eersten dag reden tot blijdschap gaf. Het 1ste won met 32 van 1.O.G. en het 2de, dat zonder zelf te spelen door de overwinningen van zijn mede- gegadigden voor de laatste plaats voortdu rend achterop raakte, wist met 30 op E.D.O. 2 in Haarlem te zegevieren, en daar door iets in te loopen. Daar LI.R.C. het tegen West-Frisia moest afleggen, hebben we dus een voorsprong van 3 punten, terwijl wij evenals H.R.C. nog 3 wedstrijden moeten spelen. Wel is waar betreft het bij ons No. 1, 2 en 3 van de ranglijst, maar de kans is er. Het kan, het moet! Voor 1ste en 2de elftal geldt hetzelfde: aanpakken! Laat men in deze luttele weken nu eens flink trainen en zich eenige opoffe ringen getroosten. Het is betrekkelijk zoo weinig moeite en A.F.C. is het toch heusch wel waard. Vermelding verdient, dat Charles Lungen heden weer van de partij was en met 2 goal- tjes een belangrijk aandeel in de overwinning had. Beide waren echte Lungen-goaltjes; er zullen niet veel spelers zijn, die na een jaar rust nog zóó n verdediging weten te passeeren en daarna den keeper in de luren leggen, om vervolgens den bal kalm in het leege doel te deponeeren. We moeten het bijzonder op prijs stellen, dat Lungen na een lang verblijf in het buitenland, en zoo kort na het onder gaan van een neus- en keel-operatie, zijn krachten weer ter beschikking stelde. Hoe anders zou het aspect nu zijn, indien hij het geheele seizoen centervoor had kunnen spelen! Het derde ging op het goede pad voort en wist zijn tegenstanders met hooge en lage scores te kloppen. Het heeft nog een kansje op de eereplaats, dus ook op promotie. Dat zou een succes wezen voor Papa Botje"! Houd er den moed in, kapitein, en zorg, dat je jongens even moedig strijden, als je zelf gewend bent te doen. Indertijd heb ik op deze plaats eenige be schouwingen gewijd aan de houding van den A.V.B. ten opzichte van de overschrijvings bepalingen. Zooals bekend, zagen de A.V.B.- clubs met negatie van het algemeen belang er hun voordeel in, hun vrijheid inzake het overnemen van spelers te behouden. Teneinde een eind te maken aan de onbillijkheid, dat spelers uit N.V.B.-clubs in A.V.B.-clubs met open armen ontvangen werden, terwijl spelers uit A.V.B.-clubs niet naar N.V.B.-clubs mochten overgaan, besloot de Bondsvergade ring van den K.N.V.B. dispensatie te geven van zijn overschrijvingsbepalingen ten op zichte van Bonden, welke deze bepalingen niet overnamen. Helaas is thans gebleken, dat daarmede een kans geboden werd aan hen, die de bepalingen willen ontduiken. 2 Spelers van een Amsterdamsche N.V.B.-club wilden naar een andere N.V.B.-vereeniging overgaan, NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ KONINGINNEWEG 212 TEL. 21649 van J. V. D. PIJL A.F.C.-crs, begunstigt onze adverteerders: 4

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 4