B.S.A.-H0USE Uw volgende motor zal toch een B*S.A. Firma J. NAHUIS - GR0ENL0 De eerstgenoemde wedstrijd werd evenals trouwens de andere op ons veld gespeeld, doch bij een terreingesteldheid, waaraan ons eerste elftal niet gewend is. Plassen op een bardbevroren ondergrond, ziet daar een op ons veld ongewoon verschijnsel, dat echter voor onze lste-spelers een groote handicap bleek. De aan de Watergraafsmeersche klei gewende T.O.G.-ers voelden zich op een dergelijk veld oneindig veel beter thuis. Tegen D.E.C. werd met een geheel gewijzigd elftal gespeeld, welke opstelling echter een misgreep bleek te zijn. De 4 goals tegen een 0 voor, waren tenminste alleszins overtui gend. Deze nederlaag trof des te meer, waar D.E.C. tot nu toe tot de zwakste behoord had en een overwinning juist op onzen 36sten verjaardag zoo n aardig presentje zou ge weest zijn. Het mocht echter niet zoo wezen. Ook D.E.C. verkeerde in gevaar en speelde haar beste spelletje. De hartelijke woorden van president Domburg en de bloemenhulde werden door ons hoogelijk geapparcieerd. Persoonlijk troffen mij deze woorden al bijzonder, want hoe lang is het al niet gele den, dat A.F.C. 3, met „meine Wenigkeit" en D.E.C. 2 met zijn volumineuzen keeper Domburg, menigen fanatieken wedstrijd tegen elkaar speelden? Wedstrijden waarin het op overigens gemoedelijke wijze toch hard tegen hard ging, en soms heel hard! We heb ben toen allerminst vermoed, dat wij elkaar zooveel jaar later nog eens vóór een wed strijd, waarin het bestaan onzer vereenigin- gen op het spel stond, zouden toespreken. Al deze herinneringen, zij zijn ons persoonlijk onvervreemdbaar bezit, een soort archief, waaruit je nooit tevergeefs put, als je weer eens aan prettige dingen uit je voetballoop baan wil denken, wanneer je tegenwoordige ervaringen je min of meer somber stemmen. Ik vind het daarom zoo jammer, dat de spe lers zoo weinig gebruik maken van de gele genheid, om zich op onze Clubavonden eens in onze oude en stokoude Pickles'' te ver diepen, waarin zoovele oude en toenmaals nog jonge A.F.C.-ers, hunne ervaringen te boek stelden. Je kunt er zoo heerlijk in primi tieve dan wel verzorgde stijl lezen, hoeveel voetballeed en vreugde de gemoederen der echte A.F.C.-familie in den loop der jaren in beroering gebracht heeft. ,,Himmelhoch jauchzend" als de 1ste Klas weer bereikbaar scheen, ,,zum Tode betriibt" als het weer een „fata morgana" bleek! En thans bestaan we 36 jaar. Ondanks alle tegenslagen, welke menige vereeniging niet te boven zou zijn gekomen, hebben wij het hoofd boven water weten te houden. Met onze ruim 450 leden en donateurs, onze 12 elftallen, onze lste klas accomodatie mogen we er nog altijd zijn. Ieder A.F.C.-er kan en moet er nog trotsch op zijn, het oude rood-zwart te mogen dra gen, lid van de oudste Amsterdamsche Voet balclub te zijn. Wanneer het slechts tot alle spelers doordrong, hoeveel clubliefde en opofferingsgezindheid er noodig geweest is, om dit alles in lange jaren op te bouwen en in stand te houden, dan zouden wij ongetwij feld ook onze sportieve prestaties op een hooger peil brengen. Enfin, laat ons den moed niet verliezen: „Die Welt wird alt und zijn CEINTUURBAAN 11 Firma KAMP DE BOER, Garage „ZENITH" Houthandel Loonzagerij Komt daarom nu eens bi] ons kijken. Wij hebben alle modellen voorradig vanaf f595- in onze showroom: TELEFOON 24448 Hoofdagente voor Amsterdam en Omstreken van de B.S.A motoren AMSTELVEENSCHEWEG 484-488. TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhout als beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsleggers en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. '3 A.F.C.-crs, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 3