dijkhuis zoon steeds feller. Mr. Ku dook dieper in z'n getailleerd Forty-four-tje Plotseling daal de een ijzige hand op z'n schouder neder. „Kijk niet om, snoodaard!! De club der doffe slagen wacht U; tijd en plaats U welbe kend!!!' De hand verdween, de aangespro kene rilde en dook dieper in z'n jas De bewuste avond Nog feller beukt de nog iets Oostelijker geworden wind de Oost kust van onze goede stad Amsterdam. Daar bij vroor het, dat het „krak" zei, zooals in het begin van 1929. Mogelijk nog dieper in z'n kraag gedoken, spoedde Mr. Ku zich daar, waar de geheimzinnige stem hem bevolen had te gaan. Reeds had hij een akelig visioen, van wat hem te wachten stond dien avond. Hij voelde, dat hij onbarmhartig geranseld zou worden als nooit te voren. Brrrr, wat een vreeselijk lot!!! De lichten van de stad had hij al uit 't ook verloren, tramgebel drong nog slchts zwak tot hem door, en de laatste voorbijganger deed hem opschrikken uit zijn overpeinzingen. Toen was hij alleen met zijn schaduw heeleinaal alleen in z'n eentje. Z n zenuwen waren tot het uiterste gespan nen, toen hij zijn doel naderde. Eindelijk hield hij stil voor een massale ruïne, waar geen vogel zich zelfs durfde te wagen (wel: ongevederde kippetjes, hetgeen U eerst zult begrijpen, wanneer U dit verhaal geheel ten einde hebt gelezen.) In de duisternis onder scheidde Mr. Ku een donkere opening, het geen hem een ingang toescheen. Hij klopte, volgens het symbool van de bende: met drie lange en twee korte tusschenpoozen en wachtteGelukkig stond hij buiten den wind, zoodat hij z n hoofd eens uit zijn kraag kon steken en zoodoende zijn nek eenigszins opluchting kon bezorgen. Plotsklaps gloeide in de verte een Philips 50 miniwatt aan, het geen voor hem het teeken was zich verderop te begeven, want hij had in zijn zenuwen aan den nooduitgang geklopt. Op dien tocht greep de wind hem weer meedoogenloos aan, zoodat hij zich genoodzaakt zag z'n gedul- digen nek weer in te krimpen. Weer het zelfde teeken op de deur, waarna deze zich geruischloos en langzaam opende. Hij trad binnen en de deur sloot, als door een onzicht bare hand gedreven. „Wachtwoord," klonk hem in de ooren, hetgeen hij slechts fluiste rend kon uitbrengen. „Volgen," was het commando, en gedwee als een lam voldeed hij hieraan. Want in de verte hoorde hij reeds hoe zijn aanstaande kwelgeesten een slacht offer onder handen namen .Het hart klopte hem in de keel, om vervolgens in zijn schoe nen te zinken. Het licht door de donkerte ontwend, kon hij, aangekomen op de plaats des onheils den toestand niet goed opnemen, en voordat hij gelegenheid had om bij te komen, werd bevolen zich gereed te maken voor den komenden strijd, waaraan hij schoorvoetend voldeed. Daarna trok hij de stoute schoenen aan en sloop op z'n sokken z'n begeleider achterna Mr. Ku was ein delijk in de winterkooi van de A.C.C. beland, waar de aangename stem van Piet Lindner hem vriendelijk uitnoodigde, ook eens een balletje te bowlen Brrrrr Brrrrr. TECHNISCH BUREAU ELECTRISCHE BIKMACHINE II Automatische Verf-Inrichting »A. L. P> H. A. G«" UNIVERSAL «P.I.N.X.I T PRINS HENDRIKKAHF iac ADE 105 AMSTERDAM (CENTRUM) TEL. 4-1324 (z lijnen)

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 12