18 Januari a.s. zullen we den dag herden ken, dat A.F.C. voor 36 jaren werd opge richt. Een mooie geschiedenis ligt achter ons, een geschiedeenis met ups en downs, glorie en ook vernedering door degradatie. Verge lijken we onze club met den tijd na de groote fatale degradatie uit de 1ste, via de Over gang, naar de tweede klasse (en bijna direct door naar de 3de), dan zien wij, dat ons ledental grooter dan ooit tevoren geweest is. Met 12 elftallen wordt door ons aan de com petities deelgenomen. Afgezien van onze beide hoogste elftallen, werden door alle an dere elftallen in dit seizoen, alleszins bevre digende resultaten geboekt. Wat dat betreft, behoeven we de toekomst dus niet donker in te zien. Moge deze overigens gunstige stand van zaken, voor ieder en speciaal de hoogere elftallers een aansporing wezen om 1931 met frisschen moed te beginnen en alle krachten in te spannen, opdat we spoe dig. kunnen zeggen: attentie-sein neer!" Valt er overigens over December weinig te berichten, vermelding verdient nog de op den lsten Kerstdag gespeelde Juniores-wedstrijd A. F. C.H. B. S. Beide elftallen bestaande uit spelers, die den leeftijd van 20 jaar nog niet bereikt hadden, gaven aardig voetbal te zien, hetwelk ten opzichte van sommige spe lers een belofte voor de toekomst inhield. De uitslag 53 pleitte voor de schotvaardigheid der jeugdige Reds, al wil ik niet onvermeld laten, dat de beide door Harry Prent gefa briceerde goaltjes niet zoozeer aan harde schoten, dan wel aan prijzenswaardige acti viteit te danken waren, waarmede het nut van inloopen op schijnbaar niet te bereiken ballen overduidelijk bewezen werd. Ofschoon op den vleugel spelend, was Harry er tel kens als de kippen bij als er maar een schijntje van een kans was, en de beide goal tjes waren zijn welverdiende belooning. Wanneer een dergelijk elftal geregeld tegen gelijkwaardige tegenstanders kon blij ven uitkomen, dan zouden de spelers zekerlijk beter tot ontplooiing van hun spel komen, dan nu gewoonlijk het geval is. Al werd er met zeer veel animo gespeeld en flinke bui telingen gemaakt, voor freekick behoefde niet gefloten worden. Buiten onze deelname aan het H.B.S. jeugdtournooi hebben we dan ook al officieus afgesproken, dat we deze pret tige ontmoeting in den Haag zoo spoedig mogelijk zullen herhalen. Moge dit voor onze Juniores en adspiranten een aanleiding we zen flink hun best te doen, want het ligt in de bedoeling meer van dergelijke elftallen te laten spelen. Ten slotte wensch ik allen A.F.C.-ers, als mede den trouwen lezeressen en lezers van onze A. F. C.-Schakel een in alle opzichten voorspoedig en gelukkig 1931, waarin, naar ik hoop, onze A.F.C. ons ook veel reden tot verheugenis moge geven. I. H. GALAVAZI. Amsterdam, 27 Dec. 1930. Inmiddels verneem ik, dat ons eerste elftal, met verscheidene invallers uitkomend, met 32 door West-Frisia in Enkhuizen gesla gen is. Deze nederlaag tegen de ongeslagen leiders mag inderdaad zeer eervol genoemd worden. Het feit, dat we met 20 de leiding hebben gehad en pas op het laatste oogen- blik geslagen werden, wijst er op, dat ons lste nog wel tot iets goeds in staat is, en 9 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 9