REUNI CAFÉ „ROYAL" WAT IEDER A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN. „Weest op Uw hoede!" Helaas moet bij- het begin van 1931 het attentiesein weer ge- heschen worden. Na onze aanvankelijke successen, des te verheugender, omdat ze min of meer onverwacht kwamen, zijn de nederlagen in successie een bittere teleurstel ling geworden. Onze 8 puntjes zijn thans nog net voldoende, om ons niet op de ge vreesde plaats te doen staan, doch het ver schil is niet groot meer, en indien er niet spoedig meer bijkomt, vrees ik, dat we bin nenkort dat gehate plaatsje zullen innemen. Vooral de nederlagen tegen Hollandia en H.R.C. zijn fataal geweest. Hadden wij deze ontmoetingen weten te winnen, dan waren deze clubs met flink verschil onder ons ge bleven, en behoefden we geen gevaar te vreezen. Het mocht echter niet zoo wezen. Ondanks het feit, dat door ons elftal aan trekkelijker, beter voetbal vertoond werd, wisten onze tegenstanders de doelpunten te maken en daar gaat het toch in de compe titie maar om. Zoolang de overwinning op de logische basis van het aantal doelpunten wordt toegekend, geeft het mooiste spel niets, indien de aanvallen niet met een ferm schot op de goede plaats besloten worden. Het feit overigens, dat de aanval van H.R.C., welke in alle andere wedstrijden voldoende door de verdedigingen der tegenstanders in bedwang gehouden werd, alléén in beide wedstrijden tegen A. F. C. voor de noodige goals wist te zorgen, wijst er overigens op, dat zoowel in onze voorhoede, als in onze verdediging, wat hapert. Ik zou daarom allen spelers in overweging willen geven, zich de uitgave van 1.te willen getroosten en zich een exemplaar van het boekje „Voetbal" aan te schaffen. Op onderhoudende, duide lijke wijze vindt iedere speler daarin zijn taak door den Heer Groothoff beschreven. De op stelling onzer spelers bij ingooien, vrije schoppen, om van het opstellen in den loop van het spel maar niet te spreken, laat dik wijls veel te wenschen over, en is toch van zoo gróóte waarde. Ook het aangeven ge schiedt veelal op een wijze, dat de speler, die den bal toegespeeld krijgt, dezen niet on middellijk kan verwerken. Al deze betrekke lijke kleinigheden slechts enkele uit vele kunnen met dezelfde inspanning verbeterd worden. Het boekje „Voetbal" is hiervoor een uitstekende leiddraad. lederen dag één kwartiertje repeteeren en de uitvoering komt werktuigelijk! Natuurlijk geeft al dit theoretiseeren niets, indien een speler zelf niet zoo fit mogelijk en met den vasten wil zijn elftal te doen zegevieren in het veld komt. Vóór alles moet er een homogeen team zijn: Elf spelers die zich van hun plicht en verantwoordelijkheid als 1ste elftallers van A. F. C. bewust, en bereid zijn daaruit met liefde de consequen ties te trekken. Zooveel mogelijk gemeen schappelijk trainen en onderling overleggen, wat men kan doen om tot betere resultaten te komen. De A.F.C. is het waarachtig wel waard! Mochen er spelers zijn, die zich voor hun partijtje voetbal geen verdere bijzondere inspanning of opoffering getroosten willen, laten zij er dan rond voor uit komen, dan verlichten zij tenminste de taak van de E. C. Ziet het er dus met het 1ste elfal weinig rooskleurig ui, ook het 2de elftal staat er nauwelijks beter voor. Beide elftallen hebben echter nog een behoorlijk aantal wedstrijden te spelen, waaruit de benoodigde punten wel te halen zijn. Het derde elftal heeft blijkbaar goede voornemens. Dubbel jammer is het daarom, dat enkele wedstrijden noodeloos verloren worden. De kans is er echter nog, en daar om: tanden op elkaar, vasthouden en door zetten. NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ KONINGINNEWEG 212 TEL. 21649 van J. V. D. PIJL A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 8

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 8