Thomasvaer: Helaas! Piet Vermeulen, bekend bij een elk, Is in t begin van dit jaar overleden. Onze feestpraeses heen, 'n gevoelige slag, t Jong Bestuur kon heel veel van hem leeren. Voor de A.F.C. is 't een zeer kwaad ding, Z'n adviezen te moeten ontberen. Pieternel: Ja, Thomasvaer, zoo is 't hier beneên; Veel zullen er komen en velen gaan heen. k Wensch A.F.C., als we 31 schrijven. Ze van derg'lijke slagen verschoond moge blijven. Thomasvaer: Gelukkig is 't met het ov'rige Eerelid-corps, Zoover bekend, prima gesteld, Schaf, Gé Jacq, van Ooy en Piet Bos Dienen met Kohier het eerste vermeld. Ze zijn de kurken waarop A.F.C. blijft drijven. Pieternel: Dat zij dit dan nog lang mogen blijven. En hoe staat het met het Bestuur? Kijkt Gali altijd nog zoo zuur? Thomasvaer: De Voorzitter is een alleraardigste vent, Een charmante kerel, een puik president. Hij is wat je noemt „the right man on the right place". Hij mist echter somtijds „the smile on his face". Toch kan men heel lastig iets anders verwachten, Want zorg voor z'n club brengt hem slaap'looze nachten. Pieternel: Ik, als vrouw, ben verrast zoo iets te hooren. Zorgen voor z'n club mogen hem toch niet storen! Hij heeft toch een zaak, een vrouw en ook kind'ren, Clubzaken mogen hem 's nachts toch niet hind'ren. Thomasvaer: t Is prettig te weten, de club na aan z'n hart ligt. Pieternel: Maar t blijft 'n genoegen, zet een vroolijk gezicht. Gezondheid en voorspoed in 't komende jaar, Op gezin en op zaken echter 't oog éérst gericht Fons, de vice-Voorzitter, volgt een geheel andere lijn, Er is echter alle reden, ook hem dankbaar te zijn. Thomasvaer: Wanneer hij de roepstem slechts hoort van A.F.C., Dan telt al het and re voor hem niet meer mee. Rondborstig is hij, aan huich'len het land, Pieternel: Hij levere Amsterdam nog veel metertjes zand! En wat zie ik nou, waar is Bessem gebleven? Worden door hem niet meer de brieven geschreven? Thomasvaer: Neen, overdrukke werkzaamheden noopten hem tot z'n spijt Te bedanken Pieternel: Hetgeen voor hem pleit. Vrouwen en zaken zijn van die dingen. Die tot nu toe nog steeds vóór genoegens T gingen, t Js wei jammer, want als secretaris was hij zeer goed, En wie is t, die nu dat werkje doet? Thomasvaer: Willy Brusse is 't, dien ze daarvoor aan den haak hebben geslagen, En waarover ze (tot nu toe) nog niet hebben te klagen. Met Selles, als z'n rechterhand. Voert hij de administratie met ijver en verstand. Pieternel: Werklust en appreciatie vooral veel, Zijn in 't komende jaar hun deel! Zij blijven nog lang in gezondheid gespaard. Want voor de club zijn zij zeker veel waard. Thomasvaer: Dit is natuurlijk ook 't geval met die Heeren, Die zoo prachtig „De Schakel" en ons geldje beheeren. Vooral in dezen financieel moeilijken tijd, Wordt veel gevergd van hun tactisch beleid. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 4 -

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 4