WIJNAND Co. n v H. REPKO Effecten Assurantiën ROKIN 91, Amsterdam ingelijfd. Oudere, ervaren cricketers geven les en zien al heel gauw of er wat in zulk een jongen zit. De jonge profs oefenen zeer hard nekkig, dag in dag uit, onder bekwame lei ding en vrijwel iedere County heeft zijn staf van jonge profs, de z.g. nursery". Voldoet men, dan krijgt men een trial voor het tweede elftal, soms ook gaat men direct in het eerste over. Hobbs beschrijft dat als volgt in zijn boek: ,,My cricket memories". Op negentienjarigen leeftijd boekte ik mijn eerste contract als prof om als bowler op te treden voor het tweede elftal van de Bedford Grammar School. Zoo men weet, was Hobbs vroeger een zeer goed en snel bowler, al heeft hij zich van den beginne af op batten toegelegd. Vrijwel iedere school van beteekenis heeft in Engeland zijn cricket-elftal en de leer lingen worden gecoacht door profs. Gedurende de maanden Mei, Juni en Juli van het jaar 1902 moest ik des morgens op de cricketvelden werken, des avonds van 4 tot 6 in de netten. Het is zwaar werk, want om half zes moet je even goed bowlen als om vier uur en steeds komen nieuwe batsmen in de netten oefenen. De vader van Hobbs, die in 1902 overleed, was bekend met een Mr. Hutt, scorer van een College-elftal, en deze Mr. Hutt was weer een vriend van Tom Hayward, den grooten Surrey-cricketer. Hutt sprak toen met Hayward, waarop aan het eind van 1902 Hayward Hobbs uitnoodigde om eens te batten. Maar Hayward had wat County- bowlers op hem losgelaten om hem goed te taxeeren en na afloop vertelde Hayward hem, dat hij een kansje maakte om in April van het jaar daarop op den Oval te spelen. Op 23 April 1903 kreeg ik de uitnoodiging om mij te melden, maar tot mijn schrik waren er „bosjes" spelers uitgenoodigd. Onmiddel lijk werd met een proefmatch begonnen, waarin ik 37 maakte. Schijnbaar was ik goed bevonden, want ik werd verzocht den volgen den dag weder in een oefenmatch uit te komen. Den dag daarop moest ik in het groote Surrey-paviljoen verschijnen bij den len secretaris, die mij een contract aanbood, waarop ik inging en daar ik in Cambridge geboren was, had ik 2 jaar in Surrey te wonen. Dat waren twee zware jaren, waarin men juist genoeg verdiende om te leven en niet te sterven, en vooral de wintermaanden waren zeer hard om door te komen. Gedu rende die 2 jaar speelden wij, de Colts dus, in een groot aantal oefenwedstrijden, waarin ik meestal topscorer werd. Des winters kreeg men geregeld en geheel onverwachts con trole door een der Surrey-ambtenaren of men nog wel aan het opgegeven adres woon de en die controle bleef gedurende de 2 jaar, dat men verplicht was in het graafschap te wonen waarvoor men wilde uitkomen. Toen ik gerechtigd was om uit te komen, kwam ik dadelijk in het eerste elftal. Mijn eerste match voor Surrey was tegen Dr. W. G. Grace en Hayward opende met mij de innings. Ik scoorde 18 en 88 en in mijn eerste County- match om het kampioenschap maakte ik 155 tegen Essex. Hobbs beschrijft dan verder hoe de profs leven, eenvoudig en sober, want, zegt hij: „als je een seizoen lang in het veld moet staan of moet batten, mag men zich geen vrij heden veroorloven". Reiskosten betalen wij zelf, de profs laten dat door den scorer regelen, die ook voor het eten en de logies zorgt. Het talentengeld wordt aan het einde van ieder seizoen uitbetaald en in Hobbs' aanvangs-cricketjaren bedroeg dat voor iedere 50 runs 1.en £2.voor iedere honderd, plus een pond voor iederen gewon nen wedstrijd. Later is zulks gewijzigd, daar soms een 49 runs meer waard waren dan een honderd en de waarde van iedere innings Telefoon 32144 - 47687 - 49209 Reguliersbreestraat 24-47 Deelt den prijs welken U betaalt voor een Repko Hoed door het aantal dagen dat U hem draagt en U zult tot de conclusie komen dat een Repko Hoed werkelijk economisch is. - 17 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 17