Schitterende sorteering Nouveauté's in Zijden- en Wollen Stoffen LEIDSCHEPLEIN 2 HOOGSPANNING!! Zondagavond 9 uur. Brrrr en dat noemen ze amusement!! Modderproza, viessliertensport, om een drie- dubbel-overgehaalde Beurs-crisis-appelen- flauwte van te krijgen. En toch, geëerbiedig de lezers en dito -essen, en toch was het amu sant; maar doodelijk zenuwsloopendü! Stelt u voor: een A.F.C.-tribune vol sup porters, trillend van emotie en spanning, de supporters bedoel ik; mooi weer, glad veld en daar ergens in dat veld zoon aak'lig stuk leer, gevuld met lucht, zoo n niets beteeke- nend vod, zoo n, zoo n, enfin, volkomen be grijpelijk, nietwaar, tenminste, als U wilt be grijpen, zoo'n onwaardig voorwerp, dat hon derden, neen vaak tienduizenden menschen in angstvallige beroering brengt. Twee en twintig spelers, verbeeldt U, an derhalf uur als panters vechtend, op modder- mummies gelijkend, als brieschende wervel stormen over het veld snellend, in hun vaart telkens gestuit, ruw of minder fair; och, wei nig waardeerende outsiders, beseft toch ten volle, wat enerveerend, wat daverend ons binnenste rommelt, als het hierboven om schreven vod voor de verkeerde goal komt te rollen En om nu maar eens verschillende typeerende feiten te schilderen: zie b.v. hoe Thomas Tacke bij een outbal leuk staat te babbelen met den spil der tegenstanders, om even later tamelijk onsmakelijk met ons door den regen vetgeworden A.FjC.-veld kennis te maken; zie, hoe de Waard lacht tegen z'n kwelgeest, de linkshalf, terwijl hij nog geen drie minuten later heerlijk wordt gevloerd door hetzelfde heerschap en de modder uit zijn oogen moet baggeren. Maar amusant is het en wat eigenaardig, de innigheid, waar mee Jan Veen die bal telkens tegen zijn, voor voetbal warm kloppend hart, drukt, om hem dan plotsklaps met een venijnigen schop in de eere-tributne te kogelen. Eigenlijk was er nog niets bijzonders ge beurd, tot een der W.F.C.-backs, want ik schrijf hier van den wedstrijd tegen W.F.C., op het onzalige idee kwam, of juister uitge drukt, de neiging niet kon weerstaan, om den bal met de hand te bewerken. En, tja, mits je dan een scheidsrechter hebt, die op dat oogen- blik niet toevallig een stofje in zijn oog had, dan mag men een vrije schop nemen, ik ge loof ze noemen dat: penentie of penetentie. Als dan zooiets werkelijk een penetentie blijkt te heeten, dan begrijp ik niet, dat toen Petrus Bos den bal in het doel aaide, de A. F.C.-aanhang als één man opstond en als waanzinnig een Indianendans uitvoerde, daarbij vooral niet vergetend, elkaar niet be paald onzacht op hoofd en schouders te slaan, zoodat ik het bijna als mijn dure plicht be schouwde om een dringend intercommunaal gesprek aan te vragen met Santpoort of Cas- tricum. Toch was dit alles heel begrijpelijk, want de stand was na dit evenement 21. Eén moment geloofde ik, dat het in de laatste maanden zeer uitgebreid Langevoort- schreeuwkoor, oftewel het adspirantencorps, niets anders meer uit de jeugdige kelen kon krijgen dan: A.F.C., A.F.C., A.F.C., A.F.C. Waar het hart vol van is, enz. nietwaar? En dat inspireerde WiF.C. tot een serie angst wekkende, goed opgezette aanvallen, waarbij doelman Veen op zeker oogenblik al te be leefd was voor de Wormerveerders, waar door dezen gemakkelijk konden scoren en de zelfde A.F.C.-vereerders als zooeven deed blazen als een woedende kattenfamilie, ter wijl de dames op de tribune het: ,,Jantjeeeeee oooooooohhhhhü" niet konden inhouden. Never mind, John! je had een puike wed strijd gespeeld en vergeet, nauw aan m'n hart geklonken A.F;C.-ers, niet, dat een voorspe- W/M SPECIAAL HUIS in Zijden-, Wollen- en Katoenen Stoffen A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 8 -

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 8