'vldeal van A.F.C., naar aanleiding van zijn twaalf en een halfjarig meespelen in Alcmaria I. Toen begon de wedstrijd, die ons A.F.C.-ers lang zal bijblijven wegens het enorme werken van onze jongens. Na tien minuten was de stand al 10 voor Alcmaria, doch Thomas, die als een U-boot door het water motorde, beoordeelde met fijne intelligentie een voorzet van links en het was 1—1. De Waard deed daarop net, of hij wilde voorzetten, doch schoot listig over den Alcmaria-keeper in het net. We behielden verreweg het beste van het spel; logischer wijze maakte Alcmaria dus gelijk. Na de thee, bij het savoureeren waarvan onze spelers elkander mededeelden, hoe stom ze eigenlijk waren, door niet ,,dik'te winnen, begonnen we met nieuwen moed. Niets wees er op, dat we een groote overwinning zouden boeken, vooral niet, toen Hütter wegens een blessure moest uitvallen. Nico Neseker ging op de spilplaats staan en Nic. Selles, still going strong, startte als rechtshalf. Merk waardig was, dat thans het aspect van den wedstrijd geheel veranderde. Als roode dui vels wierpen onze jongens zich in den strijd en onder de jubelkreten van onze over kokende supporters knalden Thomas en Piet Wolters viermaal in het Alcmaria-doel. We wisten niet, hoe gauw we Amsterdam zouden opbellen, doch de 26, genoteerd, toen nog geen A.F.C.-er bij Eggers zat, werd door geen der thuisblijvers geloofd! De thuisreis was gezellig en feestelijk: alle A.F.C.-ers wurden Brüder en het is een dag met een verlengstuk geworden. Gelijk gememoreerd, behoeven de andere wedstrijden hier niet besproken te worden. Ik wil slechts wijzen op de mooie resultaten van onze A.V.B.-elftallen, die alle goed gestart zijn. Een goed begin is het halve werk; niet verslappen, jongelui! H.R.C.A.F.C. 3—0. Een bevredigende wedstrijd met een onbevredigenden uitslag. Op een terrein vol oneffenheden, waardoor een teveel aan effect ontstond, dat onze spe lers herhaaldelijk parten speelde, werd om half drie begonnen. Het begin was hoopvol: onze jongens zaten goed op den bal, en niet lang na den aftrap dachten we Knopper, die een van zijn bekende rennen ondernam, te zien scoren, maar even voor het doel werd hij dermate gehinderd, dat de bal naast ging. Hierna werden de mannen uit Den Helder sterker en het duurde niet lang, om uit twee scrimmages voor doel, maakten zij twee goals. Toen de rust met twee nul inging, waren wij toch niet ontmoedigd, daar deze stand de verhouding in het veld niet juist weergaf, we waren zelfs vol vertrouwen, dat deze achter stand zou worden ingehaald. Helaas, het zat niet mee; Kort na de rust ondernamen de H.R.C.-ers nog een aanval op ons doel en het was 30. Daarna was het woord uitsluitend aan onze jongens, maar hoe ze ook zwoegden en hoe onze knap opgezette aanvallen de vijan delijke verdediging ook tot wanhoop brach ten, het mocht niet gelukken en bal in het net te krijgen. Tallooze schoten gingen rakelings langs of belandden in de veilige handen van den keeper, die in deze periode wonderen verrichtte. Telkens dachten we de onzen te zien sco ren. Het heeft niet mogen zijn. Het einde kwam met een 30 nederlaag. Toch willen wij onze jongens niet de welverdiende hulde onthouden voor hun taai en enthousiast vol houden. Tot het laatst hebben zij gevochten als duivels. Zoo n geest in het elftal geeft hoop op de toekomst. Gaat het ook eens niet naar wensch, volhouden tot het laatste. Bravo, A.F.C.-ers! CHARLEY. Eenige Importeurs in Nederland: van de Ideal, Erika en Orig. Regal-Royal Schrijfmachine N. V. M. LINDENBAUM Cos Schrijfmachinehandel Levering van Remington, Royal en :$«'TERco; i Underwoods. Bureaumeubelen, KEIZERSGRACHT 239 TELEFOON 3Ü239 Schrijfmachinelinten en Carbonpapier. - 7 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 7