Firma J. NAHUIS - GROENLO Uw volgende motor zal toch een B*S«A. zijn? het spelpeil van onderaf aan weer op te bouwen. Om nog eens op onze hoogere elftallers terug te komen, laten zij uit bovenstaande de leering trekken, dat al blijft een behoorlijke balcontrole, het „doodmaken" van den bal, een der eerste vereischten voor een goed voetballer, daarnaast eenige routine in het in eens trappen of doorgeven ook zeer noodig is, al was het alleen maar, om, indien men door stoer open spel overspeeld wordt, den tegenstander met gelijke wapens van repliek te dienen; want wij hebben niet alleen goed voetbal, doch ook de puntjes noodig. De prestaties van ons 2de elftal geven he laas alerminst reden tot tevredenheid. Niets dan nederlagen is werkelijk een resultaat, dat wij van Van Nek en zijn mannen, die toch altijd in staat waren een behoorlijk deel van de te behalen puntjes in de wacht te sleepen, niet verwacht hadden. Alhoewel de grootste waakzaamheid geboden is, lijkt mij de toe komst toch niet al te donker, want ik geloof, dat binnenkort toch wel een kentering zal komen, en als het eerste schaap maar over den brug is Daar de uitgave van onze „Schakel" een week vertraagd is, ben ik nog in de gelegen heid enkele woorden aan de gisteren ge speelde wedstrijden te wijden. De „Sport kroniek" van hedenavond schrijft terecht: „A.F.C. kent haar weelde niet met 8 punten uit 5 wedstrijden" en waarachtig, het is zoo. Maar laten we bescheiden blijven en niet doen zooals dat stelletje jongens, dat gisteren reeds zoo onbescheiden was het elftal met „Hup, kampioenen!" aan te moedigen. Voor ieder bezadigd mensch was dit een aller onaangenaamst gehoor en het getuigde ook niet van veel intelligentie, want ons spel was allesbehalve dat van kampioenen. Ik herinner me zelf uit mijn adspirantentijd, dat wij adspiranten en juniores (in leeftijd, want toen kende men dit instituut nog niet) zeker niet de minsten waren, als het er om ging ons „eerste" aan te moedigen. Blijkbaar werden er echter toen toch bij de jeugd zekere, tegen over ouderen prettig aandoende, eigenschap pen aangekweekt, waaraan tegenwoordig schijnbaar minder zorg besteed wordt. Want bleef het alleen nog maar bij deze zonderlinge uiting van optimisme, bovendien echter maakt men allerhande onprettige geluiden bij een fout of falen van een eigen speler, om van den scheidsrechter en tegenpartij maar niet eens te spreken. Men schept daardoor een geprikkelde stemming bij de spelers van beide partijen en bij den arbiter en benadeelt daar door den naam zijner club. Komaan, jongelui, gij wilt toch op een zekere beschaving aanspraak maken. Toont dus, dat gij bovenstaande opmerkingen be grepen hebt, en laat in den vervolge uwe aan moedigingen niet minder luid, maar van een beter gehalte, door de lucht schallen. Laat dat kampioenschap voorloopig nog maar rus ten en laat de critiek maar aan anderen op de plaats waar zij thuis hoort over. Om nu nog eens op den wedstrijd zelf terug te komen, er werd weer door ons elftal met een prijzenswaardig vuur gespeeld en zelfs toen de overwinning door een ongelukje van den moedigen Jan Veen twijfelachtig ge worden was, ja zelfs onmogelijk geworden scheen, werd nog met frisschen moed aan gepakt. Wat de wil om te winnen en waar enthousiasme vermogen, toonde de schitte rende ren van Tonny Knopper, die den bal van eigen doel ophaalde en ondanks de wan hopige pogingen van tal van W.F.C.-ers niet eerder rustte, vóórdat hij van korten afstand een voorzet kon geven, welke na eenig heen- en weer-gescharrel gelukkig in het W.F.C.- doel belandde. D C A UnTTCF CEINTUURBAAN 11 O.Otn.'llHUjL TELEFOON 244*8 Firma KAMP DE BOER, Garage „ZENITH" AMSTELVEENSCHEWEG 484-488. TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij Houthandel - Loonzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhout als: beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsleggers en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. Komt daarom nu eens bij ons kijken. Wij hebben alle modellen voorradig vanaf f595- in onze showroom: Hoofdagente voor Amsterdam en Omstreken van de B.S.A motoren - 5 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 5