(Jlauifofyidl centers het spel te verplaatsen, doch dit stre ven werd door het snelle en pootige ingrij pen, der H.R.C.-middenlinie in den kiem ge smoord. Wanneer deze passes niet door het hobbelige veld hun doel misten, dan was er wel een H.R.C.-er, die den A.F.C.- voor- waartsen de kans benam den bal te spelen. Een zelfde opportunistisch spel ware waar schijnlijk de eenige tactiek geweest om, met gebruikmaking onzer snelle vleugels, de kans te doen keeren. Men liet dit echter na en het was alleen aan het overigens goede verdedi gen onzer backs te danken, dat H.R.C. nog slechts éénmaal, via een A.F.C.-been, een treffer wist te plaatsen. Nadat in de tweede helft H.R.C. volgens het bekende recept een derde punt aan de score had toegevoegd, ver anderde het aspect. Gesteund door den wind, werd de bal thans ook door onze verdediging met verre schoten naar het vijanelijk doel ver plaatst. Onze aanval slaagde er echter niet in, de H.R.C.-dito in robuustheid en doorzet tingsvermogen te evenaren en dit, gevoegd bij een goede dosis wanbof, behoedde het H. R.C.-doel voor doorboring. Het was en bleef 30, en slechts het eindsignaal voorkwam, dat de lange H.R.C.-midvoor na een uitval met een prachtig vliegend schot een hoogen voorzet ineens inkogelende, No. 4 aan de score toevoegde. Alles bijeengenomen was het een in zijn genre aardige, spannende wedstrijd, waarin het ,,open spel over een voor de terreinsom standigheden ongeschikt shortpassing zege vierde. Bewezen werd echter weer, dat zulk „open spel" ruwheid in de hand werkt, en waar de arbiter blijkbaar uit de school van „voetballen is geen sport voor jongejuffrou wen kwam, droeg de leiding er belangrijk toe bij, om dit spelsysteem in zijn uitwerking zoo effectief mogelijk te doen zijn. Wanneer men dan na deze ervaringen te hebben opgedaan, den volgenden dag de ko lommen jammerklachten over de prestaties onzer internationale vertegenwoordigers in Oost en Zuid savoureert, om van de verslagen van eerste-klasse wedstrijden, waarin van „kick and rush" gesproken wordt, maar niet te spreken, dan zou je waarachtig tot de con clusie komen, dat zoo'n simpele 2e klasse wedstrijd als bovenomschreven, wel eens een beeld kon geven van de oorzaken, welke ons spelpeil ten opzichte van andere landen achterop doen raken, of, zooals anderen be weren, achteruit doen gaan. Met snelheid in de beteekenis van hard loopen, hard trappen en „fo-rsdh" doorzetten alleen speel je nog geen goed voetbal, en zoolang een groote mate van roekeloosheid en forschheid, om maar niet van ruwheid te spreken, allemaal verschijnselen welke m.i. van het zoogenaam de opën spel onafscheidelijk zijn, nog getole reerd wordt, zal er moeilijk van spelverbete- ring sprake zijn. Hoe moeilijk is het onder zulke omstandigheden niet voor werkelijk goede, handige voetballers, om hun spel be hoorlijk te perfectioneeren. Daarom bereikt men met jeugdige spelers in hoogere elftallen ook zoo zelden goede resultaten en juist om die redenen lijkt mij een juniores-competitie tot 20 jaar, als reeds vroeger in deze kolom men beschreven, zoo groote kans te 'bieden. r A.F.C.-crs, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 4