J.L. H. SMITS CQ Café „Moderne" Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied Leidscheplein 19-21, Amsterdam klanten met dit gerecht zijn zaak „uitsmij ten") werd naar het veld van H.R.C. gere den. Het terrein viel niet bijster mee. Er was nogal wat publiek, waaronder een circa 25 A. F.C.-aanhangers. Over den wedstrijd zelf wordt elders in dit nummer reeds geschreven, zoodat ik mij zal bepalen tot „the evening after the after noon before". Terug per bus naar Alkmaar, en wij namen den scheidsrechter mee, welke niet voor ons was geweest. De terugtocht in het duister werd vermakelijk. Na een 15 K.M. begon het water in den motor hevig te koken; groote wolken stoom vlogen er af. Wij stopten bij een boerderij om water te vragen. Er was niemand te zien; de chauffeur stapte naar binnen, vulde een kom met water, maar gooide alles er naast. De boerin kwam van de koeien en gaf een emmertje. Wij reden weer verder. In de bus deed het gerucht de ronde, dat het ding wel uit elkaar kon vliegen. Spelers onderzochten reeds of het noodluik goed functioneerde. Na een kwartier kookte alles opnieuw. Er werd gevraagd of de eieren nu nog niet zacht genoeg waren. Wij stopten wederom bij een klein landelijk kroegje. Leeg was de bus. In dit kroegje speelden boeren biljart met vier ballen, maar met slechts een queue. Wij dronken slecht zwart bier voor een kwartje. Het kostte eigenlijk 15 cent, maar bij ons binnentreden was de prijs ver hoogd. Zelfs plattelandslieden weten in zaken het juiste moment aan te voelen! De chauffeur dronk ook bier en vergat het water te halen. Toch arriveerden wij eindelijk in de Kaas stad, juist 1 minuut voor een trein vertrok. Eenige onzer spelers, welke „beslist terug moesten, zijn er in geslaagd zich in de laatste coupé te werpen. De rest bleef kaas eten, en de nederlaag was gelukkig vergeten. Zoo iets is even beroerd, maar dan moet je het ver geten, er is toch niets meer aan te veranderen. Wij dronken thee in een gezellig cafétje, en belegerden naderhand een mondaine dancing. De stemming zat er in. De muziek kreeg rondjes en bekkenslagen maakten wij onhoor baar. Wij zongen schoone liederen en de „Alkmaarders" vonden ze mooi. De „Alk- maarderinnen" dansten best, en wij ook, zelfs ons „lid met zijn been in het gips". De tijd voor den laatsten trein brak aan en wij moesten weg. Maar de Alkmaarsche schoonen weten, wat een vreemdeling toe komt. In het donker is het moeilijk den weg weg te vinden in een vreemde stad. Zij hebben ons weggebracht en wij zijn er innig dank baar voor geweest. Wij hebben gelukkig alle maal den laatsten trein gehaald, niemand heeft hem gemist. Het was ouderwetsch gezellig. Alleen had het nog een overwinning moeten zijn. Maar er komen er nog genoeg. Jongens, houdt de gezellige stemming er in en speelt voor wat je waard bent. Dan zullen nog vele overwin ningen en nog vele feesten volgen. Laten wij niet meer zingen van „la maar waaie", maar liever van „zet 'm op". IK. Warmoesstraat 42, Amsterdam C. J. DE BOER - ii - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 11