buiten de A.F.C. vertegenwoordigde en naar binnen het contact met diverse stroomingen wist te handhaven, was zoo buitengewoon, dat we waarlijk van een „periode-Bessem" kunnen spreken. Op de laatste algemeene vergadering is ondubbelzinnig gebleken, hoe men Dick apprecieert. En in zooverre is er nog reden tot verheugenis, dat Dick wel „uit" het be stuur, maar toch „in" blijft! Le roi est mort, vive le roi! En nadat we Dick netjes afgelegd hebben, een woord van welkom aan Willy Brusse, u allen welbekend. Het zal een moeilijke taak zijn, om Dick op te volgen, maar een eervolle, een taak, die Willy best zal blijken te zijn toevertrouwd. WAT IEDER A. F. C.'ER BEHOORT TE WETEN. Het seizoen is begonnen! Wij, voetballers en voetballiefhebbers, weten wat deze sim pele woorden voor ons beteekenen. Zij be duiden het inluiden van een tijd, waarvan wij veel prettigs verwachten, doch die on getwijfeld ook vele teleurstellingen zal brengen, teleurstellingen, welke wij ons ech ter voornemen als goede sportmenschen te dragen. De spelers verlangen weer naar de wedstrijden, naar de beoefening van hun geliefde sport. De vele mooie kwaliteiten van het op de juiste wijze en in den goeden spor- tieven geest beoefende voetbalpel behoeven hier niet nader omschreven te worden, alleen wil ik nog even den nadruk leggen op de prachtige eigenschap, dat deze sport naast de bevrediging van persoonlijke sportieve as piraties, nog iets anders met zich brengt, na melijk het strijden voor het ideaal, het om hoog brengen van je Club. Als jeugdig speler dringt dit bij de onbe zorgdheid der jeugd nog niet voldoende bij je door, doch in den loop der jaren, leer je het eerst goed beseffen, en de juiste appre ciatie komt feitelijk pas als het te laat is, n.l. wanneer de tijd voor actief voetbal voorbij is. Vandaar, dat in een gezonde Club als de onze zoovelen nog met hart en ziel blijven medeleven en in verschillende functies nog voor hun Club blijven strijden, tijd en moeite er voor over hebben, kortom hun ideaal ge trouw blijven. Natuurlijk heeft iedereen in de eerste plaats in het dagelijksch leven zijn plichten te vervullen, doch hoeveel oprechte vreugd en gepaste ontspanning hebben wij niet in onzen vrijen tijd in en door onze Club? Beseft men wel, dat juist in deze tijden van maatschappelijke depressie menigeen, die anders geringschattend op zulke liefheb berijen neerzag, thans jaloersch op ons is, op ons, voetballers en voetballiefhebbers, die in onze vereenigingen het tegenwicht vinden voor de teleurstellingen en zorgen, welke de maatschappij voor zoovelen tegenwoordig in petto heeft? Laten we ons slechts even inden ken, welk een leegte het zou wezen, indien wij plotseling onze Club en onze vrienden kring moesten missen. Maar ik zou het speciaal over A. F. C. hebben en der gewoonte getrouw memoree- ren, wat voor onze leden van interesse kan wezen. Voor ons heeft het begin van het seizoen altijd meer dan gewone beteekenis. Wanneer anderen zich in den vacantietijd nog niet over het nieuwe seizoen druk be hoeven te maken, zijn wij reeds bezig aan het voorbereiden van ons A.R.O.L.-tournooi, waarbij b.v. dit jaar het in orde maken van ons terrein van meer dan gewoon belang is geweest. Met groote tevredenheid en dank baarheid kunnen wij ook dit jaar op onze wedstrijden terugzien. Dat zijn weer echt prettige, voor verschillenden misschien een weinig vermoeiende, dagen geweest! Het weer heeft ons wederom niet in den steek gelaten, de wedstrijden hadden een prettig verloop, er is met groot enthousiasme gestre den en wanneer den eersten dag een enkele speler de teleurstelling over vervlogen illus- sies niet geheel kon verkroppen, dan pleit dit slechts voor de geestdrift, waarmede men aan ons tournooi deelneemt. De grootste verrassing was wel, dat onze vrienden Ro- bur et Velocitas het tot de finale wisten te brengen en slechts na verlenging door Blauw-Wit geslagen konden worden. Velen hadden gedacht, dat dit jaar N. A. C. wel met den beker en alle aankleve van dien zou gaan strijken, doch zij bleken ten opzichte van Robur buiten den waard gerekend te hebben. Blauw-Wit wandelde met een beetje geluk en taai volhouden door de verschil lende ronden heen en legde voor de tweede maal in successie en de vierde in het geheel beslag op den langzamerhand algemeen be kenden beker. Nog één maal en dan ver dwijnt onze beker definitief naar Blauw-Wit en gezien de rol, welke Blauw-Wit in al die jaren in de A. R. O. L.-wedstrijden ge speeld heeft, zou dit ook wel verdiend zijn. De trouwe deelname van dezen hoofdstede- 3 A.F.C.-crs, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 3