Houthandel J. VINK G. J. EILERS Co. Australië een goede send off gegeven voor een hoog totaal. Een mooie cricketdag met het batten van Ponsford als „clou". Het kee pen van Duckworth alsmede het fielden der Engelschen viel mij erg tegen, ofschoon Tate, niettegenstaande zijn groote voeten, en Pee bles enkele goede dingen deden. Toen het Australische elftal totaal 173 voor 1 bereikt had, verlieten wij de Oval om een cocktail in het Regent Palace Hotel te gaan nemen. Familie-omstandigheden verhinderden mij den volgenden dag aanwezig te zijn. Woensdag. Volgens afspraak ontmoette ik Jaap en samen gingen wij naar het slagveld. Jaap had intusschen des Dinsdags een dag van saai cricket meegemaakt, waarop Bradman in zeer langzaam tempo een dikke honderd runs maakte. Hii zette heden zijne innings voort met Jackson. Vermeld dient te worden, dat onze vriend Jac. v. Ooy Jaap had ontmoet en gedurende zijn afwezigheid eenige kwade dingen over Jack Hobbs had verteld, (waar over later meer). Door Bradman kwamen de runs met bijna mechanische zekerheid. Een buurman merkte op: „lts efficiency allright" en zoo was het inderdaad. Het leek of Tate, Larwood en Hammond de nutteloosheid van hunne taak inzagen. Weliswaar hadden deze drie bowlers nogal pech, toen gedurende een half uur het wicket nogal moeilijk begon te worden, want herhaaldelijk „cockte" zoo wel Bradman als Jackson een bal in lucht net buiten het bereik van een fielder. Op dit oogenblik had Wyatt voor een paar „silly positions" moeten zorgen. Overigens was het echter een geval van een batting machine met eene rotsvaste verdediging en een slag op elke bal tegen een wanhopige bowlery. Eindelijk verdween hij, achter het wicket gevangen door Duckworth (wiens keeping vandaag buitengewoon goed was) op een appèl van Larwood, die volgens mij niet al te confident was. 232 runs zijn een geweldige massa, en 'n mooie zak, waarin de ashes kon geplaatst worden! Toch mooi batting om te zien! Ik herinner mij twee innings in een Test Match op Lords, vele jaren geleden. Shades of Woolley. Mc. Cabe gaf ons schitterend cricket te genieten. De eene vier na de andere kwam van hem. Prachtige drives en cuts en perfect timing. Zijn 50 waren een juweel! Op een wicket, dat steeds moeilijker werd, deden Oldfield (ook een goed bat) en Fairfax goed werk. Peebles zorgde echter voor de rest en de Australiërs sloten hun innings op een totaal van 695. Tien minuten later kwam een moment, dat geen der aanwezigen vergeten zal. The Old Guard Hobbs en Sutcliffe (na twee en een halven dag te hebben gefield!openden voor Engeland voor den laatsten keer samen. Het applaus, waarmede zij naar het wicket ver trokken, was geweldig. De Australiërs om ringden Hobbs en brachten hem „three cheers". Slechts een dubbele century-stand van deze twee kon Engeland een kans geven. Voor den derden keer in dezen wedstrijd LODEWIJK TRIPSTRAAT en JACOB CATSKADE Handel in ALLE SOORTEN VUREN- EN GREENEN HOUTWAREN Kalverstraat 43 - Telef. 35543 A. F. C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen Trainingcostuums voor Athletiek Truien in diverse kleuren - Pullovers - Sportkousen OVce(fal£crd belangrijke Bondsreductie AMSTERDAM Telefoon 42970 15 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 15