WIJNAND Co. nv H. REPKO Effecten Assurantiën ROKIN 91, Amsterdam verschillend dat de een een terechtwijzing goed zal opnemen, de ander niet, een derde moet men maar laten begaan, een vierde wil juist geprezen worden, een vijfde aange spoord, enz. Zenuwachtige spelers moet men maar laten begaan, want anders worden ze hoe langer hoe erger. En juist daarom is het van groot belang te weten wanneer men moet spreken of wanneer men moet zwijgen. Wees als aanvoerder bestand tegen kritiek. Veran der een elftal niet al te gauw wanneer het niet genoeg samenwerkt, doch deins niet te rug als ge het noodig oordeelt en hierin moet de aanvoerder toonen. wat hij waard is. Een goed captain zal altijd wat riskeeren, maar is bijna zeker van succes. Vermijdt voortdurend praten, het kan in vloed op het spel uitoefenen. Sommige cap tains denken dat ze onmogelijk hun plicht als captain kunnen uitvoeren, zonder voortdurend hun stem te laten hooren. Geeft kort, duide lijk en vooral taktisc'h bevelen, anders bederf je het spel van anderen. Korte en goede be velen maken meer indruk dan ai het ge schreeuw, waardoor de zaak nog maar verder bedorven wordt. Wacht desnoods tot half time en overleg met eenige medespelers. L. CLUBAVOND. Even een kort praatje over den clubavond. Waarom hechten, vooral de oudere, A.F.C.-ers zooveel waarde aan onzen weke- lijkschen clubavond? Wel, het antwoord hierop is zeer een voudig. A.F.C. staat bekend als een vriendenclub en hoe kunnen de spelers onderling en de leiders de spelers en omgekeerd, elkaar beter leeren kennen en begrijpen dan op onzen clgbavond onder een gezellig praatje, een partijtje domino, bridge, biljard of ping pong. Reeds jaren wordt het op prijs gesteld, dat de leden ,,in" zijn en dat ze weten wat er in de vereeniging „los" is en dat ze door onder linge vriendschap buiten het veld elkaar leeren begrijpen en apprecieeren. Zooals gezegd, nergens kan dit beter dan op de clubavonden. Hier komen nieuwe leden zich voorstellen en kennismaken met ons clubleven. Hier wordt ook over spelmethode en te volgen tactiek gesproken en hier wor den de kansen van de diverse elftallen be rekend. Maar hier is meer. Hier wordt ook muziek gemaakt, gezon gen en gelachen; wedstrijden worden gehou den op biljard, op ping-pongtafel en met dominokeien. Ik heb hooren fluisteren, dat gramofoon en sjoelbak eveneens dit jaar zullen verschijnen. Verder vindt men ook steeds gezichten, peinzend over schaak- of dambord gebogen. Is het logisch, dat deze avonden in trek zijn? Is het logisch, dat de getrouwden dien avond aan het parlement vrij vragen en is het logisch, dat de jongeren thuis bedelen naar clubavond te mogen gaan? Is het logisch, dat A.F.C. veel waarde hecht aan dezen avond? Welnu, van a.s. Maandag af komen wij wederom elke week bijeen, zien we weer de oude getrouwen en hopenlijk vele nieuwe ge zichten verschijnen in het bekende boven zaaltje van „De Nieuwe Karseboom", Amstelstraat hoek Rembrandtplein. Let goed op, lezer. a.s. Maandag, want dit is een nieuwigheid. Tot nu toe werden deze avonden op Zaterdag gehouden, doch deze avond bleek voor velen zeer moeilijk vrij te maken en we zullen dus voortaan den Maan- Telefoon 32144 - 47687 - 49209 Reguliersbreestraat 24-47 Deelt den prijs welken U betaalt voor een Repko Hoed door het aantal dagen dat LI hem draagt en U zult tot de conclusie komen dat een Repko Hoed werkelijk economisch is.

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 12