Schitterende sorteering Nouveauté's in Zijden- en Wollen Stoffen LEIDSCHEPLEIN 2 spel beoefenen, maakt toch nog altijd wel verschil in appreciatie, in algemeen oordeel. King of sports! Inderdaad; welk spel biedt zooveel variaties, welk spel vergt wel zooveel van lichaam en van geest tegelijkertijd als cricket? Welk spel geeft wel zulk een satisfactie, als na afloop het verloop nog eens besproken wordt, gewezen wordt op gemaakte fouten, genoten wordt van successen voor de ploeg en voor het individu zelf? En toch en toch ook hier komt het duiveltje van „hoe staan we op de ranglijst" al om den hoek gluren. We hebben van den zomer meegemaakt, dat het eerste een recentie kreeg, over het optreden van den umpire, die, ware onze umpire een acteur of een musicus geweest, hem een diep gedeelte van het IJ had doen opzoeken. We hebben meegemaakt, dat bij het tweede een elftal uit „wraak" de menschen tot half 8 in het veld hield. We hebben meegemaakt, dat bij het derde ruzie was over de boundary, dat een elftal, uit vrees voor een nederlaag, zich ging verklecden, nog vóór de umpire officieel gestaakt had! Cricketers, weest op uw hoede! Laat er toch in Holland althans één spel om het spel gespeeld kunnen worden! Denk aan captain Johnston, die, toen in Haarlem de beide Schills wegens tragische omstandigheden weggeroepen werden, de door een der Schills gemaakte runs liet annuleeren en twee in vallers toestond. Denkt er om, dat cricket een spel is van eeuwenoude traditie van sportiviteit en savoir faire! En nu staan we voor den aanvang van het nieuwe voetbalseizoen. Tijdens de zomer maanden heeft de K.N.V.B, jaarverslag en begrooting laten zien. Een jaarverslag, dat er trotsch op wijst, dat de competities op tijd uitgespeeld werden; een begrooting en een balans, die menige N.V. den K.N.V.B. zal benijden. Competitie op tijd klaarKapitaal groeiendeEn Bestuur en Commissies knikken elkander eens toe en zeggen: Hoe hebben we 'm dat samen weer gelapt? Maar, dat we onzen neus niet meer buiten de grenzen kunnen steken, of we krijgen met X-beliebig aantal goals klop, dat het iederen Zondag op de voetbalvelden moord en dood slag is, schijnt pas op het tweede plan. Het nieuwe seizoen wacht! Reeds nu neen, geachte lezer, zegt men niet; „heerlijk, weer achttien Zondagen in de open lucht bij eerlijke sport", gordt men zich ten strijde, wordt allerwegen gehoord; „Als we maar kampioen worden",als we maar niet onderaan komen." Het nieuwe seizoen neemt een aanvang! En waarschijnlijk zullen nóg meer, heusch wel sportief aangelegde vaders, uitroepen: „Mijn jongens daaraan meedoen? Dat nooit!" Om in ons eigen kringetje te blijven: roep in uw herinnering de wedstrijden aan het einde van het vorige seizoen en vraag u met mij af, of wij niet met zijn allen op een heel verkeerden weg zijn! SPECIAAL HUIS in Zijden-, Wollen- en Katoenen Stoffen 9 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 9