ytfïktpnêvlp Stille Kracht, wikkelen en bovendien zou de Technische Commissie van den K.N.V.B. daar waar schijnlijk de gelegenheid krijgen, om den grondslag voor het opvoeren van ons spelpeil te leggen. Van dit standpunt uit bezien, zou den dan de jeugdelftallen, waarmede men thans reeds experimenteert, niet een op zich zelf staande poging zijn om het veelbeloven de materiaal uit te zoeken, doch het logisch resultaat worden van een bepaald systeem. Men zal hiertegenover plaatsen, dat deze rol toch feitelijk aan de reserve afdeelingen is toebedeeld, doch in de practijk komt daar zoo weinig van terecht. Men ziet b.v. in de reserve 1ste Klasse weinig jeugdige spelers, doch integendeel naast een belangrijk aantal ex-eerste elftallers, een groot contingent spe lers, die wel bruikbaar voor het 2de zijn, doch toch nooit voor het 1ste in aanmerking komen. Als ik het goed gezien heb, was dit b.v. bij de kampioenen in de afdeeling van ons 2de in sterke mate het geval. In een dergelijke omgeving moet de jonge, technisch goede en enthousiaste voetballer dan zoogenaamd routine opdoen, doch meestal bewerken leeftijdsverschil en de angst der ouderen, om door zoo n broekje naar lagere regionen verdrongen te worden, aan den eenen, en het physieke verschil met de tegen standers, met alle aankleve van dien aan den anderen kant, juist het tegendeel. Laat de jongens met kameraden van ongeveer gelijken leeftijd en die er ook behoorlijk wat van kun nen, vrij en frank samenspelen, dan kunnen ze later, misschien wel „mootjes gewijsals ze op elkaar ingespeeld zijn tot een hoogere taak geroepen worden. Me dunkt, er moet ook voor de jongens een bijzondere „reiz" in liggen, om onder dergelijke prettige omstan digheden tegen gelijkwaardige tegenstanders hun voetbal-enthousiasme uit te vieren. De A.V.B. heeft zijn Jaarlijksche A. V. thans ook weer achter den rug. De als ge woonlijk talrijke sprekers brachten weinig nieuws of interessants en zelfs de Heer Kok, die men moge het met hem eens zijn of niet, in den regel het aanhooren wel waard is, was ditmaal niet gelukkig met zijn onder werp: de strafmaat bij de Commissies van onderzoek. Na er eerst op gewezen te heb ben, dat de eene speler drie, en de tweede bij een andere Commissie 12 maanden voor het zelfde vergrijp kan krijgen, drong hij er ten slotte op aan, dat men bij de bepaling der strafmaat ook de omstandigheden als het op treden der scheidsrechters, etc., in oogen- schouw moest nemen, aldus den Voorzitter het antwoord resp. de verklaring van de on gelijke straffen in den mond leggend. Wat de Heer Kok verder nog voor de rondvraag in petto had, hebben we helaas niet meer vernomen, aangezien hij na zijn verkiezing als Bestuurslid bij de rondvraag verstek liet gaan. Wat deze verkiezing betreft, de A. V.B.-correspondent van de „Sportkroniek" noemde dezelve een verrassing, doch hier in zijn we het geheel niet met hem eens. De Heer Kok is al sinds jaren de kampioen voor de al of niet vermeende belangen der speci- Vraagt ^Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen, Schitterende Coupe Van ccn smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook üw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop 7 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 7