WIJNAND Co. Effecten Assurantiën ROKIN 91, Amsterdam nv H. REPKO vriendenstel moét je sucessen kunnen boeken, als ze maar alle elf willen. Jongens, laat nu eens alle gekanker achter wege. Ieder van ons kan nuchter nadenken, nietwaar? Let eens op: Zoo gauw je op een medespeler kankert, grief je hem en opent de mogelijkheid dat hij terugkankert. Resultaat: de epedemie kan overslaan op de verdere medespelers. Resultaat: kankerende spelers denken niet meer aan den wedstrijd, staan stil, zien den bal niet meer. Resultaat: het overwicht der tegenpartij neemt enorm toe. Resultaat: wij verliezen! Oorzaak: slechts één kankerzin. Nu wil toch, hoop ik, niemand van jullie beweren, dat je je team met opzet wil laten verliezen? En toch onbewust doet een kanker pit dit. Zijn er grieven, houdt je mond dicht, ont houdt ze tot na den wedstrijd. Beheersch je in het veld, een goede oefening die jullie later nog wel eens van pas kan komen. Spreek na een wedstrijd die grieven rustig uit. Let wel, ik zeg „rustig Niet verhit in een kleedkamer beginnen te gillen. Glad verkeerd dat bederft de stemming meteen, jullie spelen toch voor je genoegen, nietwaar? Een kleine kunst is het, om met je captain en verdere medespelers eens op een avond in de week een stiekum vergaderingetje in het klein te houden. Spreek daar eens met elkaar uit, en ik zou mij al zeer sterk moeten vergis sen of alle eventueele „kwesties" kwamen in orde. (Wij zijn toch geen kinderen meer!!) Moedig in het veld elkander aan, dat is een voordeel voor je ploeg. Laat je kop niet han gen als je pech of tegenslag in een wedstrijd ontmoet. Als je dat in je dagelijksch leven doet, ben je so wie so weg. Waarom dan wel op een voetbalveld? Nee, jongens, heusch wij kunnen onze A.F.C. nog een heel eind hooger op brengen. Maar dan willen willen spelen willen oefenen willen doorzetten niet willen kankeren luisteren naar je captain. Jullie hebben op het groene veld het lot van A.F.C. in handen, jullie zijn de eenigen die hiermede kunnen spelen. Ik vermoed niet, dat veel van onze spelers weten, hoe ons Bestuur zwoegt om A.F.C. daar te houden waar zij is. Maar op het veld kunnen deze merischen A.F.C. niet helpen. Dat is de plicht van jullie, spelers, en onge twijfeld begrijpen jullie goed wat je plicht is. Wij beginnen dus weer, vol goeden moed, om iets te bereiken voor onze A.F.C. A.F.C .-ers daar gaan wij weer! Maar van de start af, niet afwachten. Jullie dragen de kleuren van Amsterdams oudste voetbal club. Draagt deze met eere! IK. CAPTAIN FRED AND HIS MEN. Met zwier komt het Derde het cricketveld op. Daar klinkt het Wilhelmus, de Driekleur in top. 't Publiek in d' houding, de spelers incluis, 't is op den Wandelweg zoo stil als een muis. J Telefoon 32144 - 47687 - 49209 Reguliersbreestraat 24-47 Deelt den prijs welken U betaalt voor een Repko Hoed door het aantal dagen dat U hem draagt en U zult tot de conclusie komen dat een Repko Hoed werkelijk economisch is. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 12 -

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 12