J. L. H. SMITS Ce Café „Moderne" Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied Warmoesstraat 42, Amsterdam Leidscheplein 19-21, Amsterdam gebaseerd op snelheid en geweldig uithou dingsvermogen, zoodat, indien de ploeg niet uit elf goed getrainde athleten bestaat, het teamverband al heel gauw zoek is. Het is hol len, draven en charging. Het open spel zou meer verrassingen veroorzaken, doch de spe lers die deze verrassingen doen ontstaan, zijn dikwijls door die verrassingen zoo verrast, dat zij er zelf niet veel meer van begrijpen! Wanneer een speler voor het eerste elftal in aanmerking komt, dan heeft hij zoo onge veer een tien jaaar praktijk achter den rug. Wanneer zoo'n speler dan nog balcontröle moet worden bijgebracht en met het linker of rechterbeen nog moet leeren schieten, dan is dit fout. Dit alles behoort den adspirant reeds grondig te worden bijgebracht. Maar van een spelmethode bij oefeningen, heb ik nimmer veel bemerkt. Sloeg Holland tegen Urugay in het Olym pisch Stadion geen droevig figuur en hebben wij in de krant niet kunnen lezen, dat de uit slag HongarijeHolland eenige maanden geleden, evengoed tien of 150 had kunnen zijn? Ligt dat niet aan het systeem van deze tegenstanders, die aantrekkelijk voetbal speel den, waarbij brute kracht uitgeschakeld was? Het is dwaasheid als excuus te laten gelden, dat het profs waren. Hebben wij dertig, veer tig jaar geleden ook niet getracht het prof- spel te imiteeren en inderdaad daarmee iets bereikt? 9-8-1930. J. V. O. DAAR GAAN WIJ WEER!! September! Koning Voetbal zit weer op zijn troon. Arol competitie daar gaan wij weer! Het bruine monster rolt, wij moeten weer mee. Wij moeten weer spelen voor ons eigen genoegen voor onze eigen club. Spelers van A.F.C., ik ben er van over tuigd, dat jullie voelen op welke wijze er in het komende seizoen aangepakt dient te wor den. Tenminste ik neem aan, dat ieder lid van onze vereeniging een stel behoorlijk werkende hersenen bezit. In de afgeloopen seizoenen hebben wij veel geleerd, ja geleerd hoe wij het niet moeten doen. Nu verwacht ik in het komende seizoen te zien hoe jullie het wèl moeten doen. Het enthousisme onzer spelers was verle den jaar soms zeer ver te zoeken. Dit Jaar-is echter reeds een mooie verbetering te consta- teeren. Er is en wordt druk geoefend, er zit al stemming in. Jongens van A.F.C. houdt nu aan dit mooie begin vast en laat het niet meer los. Dan komen wij dit jaar een heel eind, dat geef ik jullie tien tegen een. In elk elftal van onze oude club moét een prettige stemming heerschen, in eiken wed strijd moet enthousiasme nummer één zijn. Dat kan, als ieder op zichzelf maar wil. Als elf vrienden kom je in het veld. Je speelt 1J/2 uur voor je eigen genoegen, maar tevens voor het genoegen van je vrienden, en vanzelfsprekend voor je club. Met zoo'n hecht C. J. DE BOER J - l'I - - M i A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 11