in het Stadion zou gespeeld worden. Daar een andere datum onmogelijk was, meenden wij, dat het gewenscht was te trachten ons tournooi een week op te schuiven, en boven verwachting zijn wij daarin dank zij de groote medewerking onzer deelnemers ge slaagd. Op 31 Augustus en 7 September zul len de volgende vereenigingen onze gasten zijn: Blauw-Wit, D.E.C., H.B.S., H.F.C., N.A.C., Robur et Velocitas, V.V.A., Z.A.C. en Zeeburgia. Ons eerste elftal completeert het 10-tal, welk aantal wij ons nu eenmaal als maximum gesteld hebben. Daar wij als stelregel hebben, dat de wed strijden alléén op het groote veld en niet ge deeltelijk op het bijveld, plaatsvinden, is dit maximum voor ons een handicap, waardoor wij gedwongen zijn meerdere club teleur te stellen. Toch zouden wij niet gaarne een wijziging in den eenvoudigen opzet van ons tournooi willen brengen, dat juist misschien aan dat min of meer primitieve zijn populari teit te danken heeft. Wij zouden er ook nooit aan denken onze trouwe deelnemers, de 2de klassers, door een voorronde min of meer op het 2de plan te brengen, want wij vergeten niet, dat D.E.C. en V.V.A. van het 1ste jaar af altijd van de partij zijn geweest. Zij, tezamen met Blauw-Wit en Z.A.C., welke van het 2de jaar af geregeld aan onze uit- noodiging gehoor hebben gegeven, hebben veel, zeer veel tot den opbouw van ons tour nooi bijgedragen en deze vriendschap zal door A.F.C. nooit vergeten worden. Zijn dus, wat de bezetting van ons tour nooi betreft, alle gegevens aanwezig om het zelve weer te doen slagen, ons beproefd scheidsrechtercorps zal ons ook wel niet in den steek laten. Aan het veld is in de laatste weken hard gewerkt. Terreinknecht Dirk is van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in de weer. De slink, welke in de laatste jaren storend begon te werken, wordt bijgevuld. Dank zij de door den Heer Bos welwillend ter beschikking gestelde motorpomp, zijn de gevolgen van de hitteperiode met goed ge volg bestreden. (Er waren dagen, dat 500.000 liter slootwater de dorre vlakte „bevochtig den"!) Onze commissaris van materieel, E. v. Ooy en ons eerelid Bosch waren (en zijn nog) dagelijks aanwezig en staken als het moest zelf de handen uit de mouwen en ver der werd heel wat onkruid door de rappe handen onzer juniores met wortel en tak uit geroeid. We mogen dus vertrouwen, dat ook ons veld eind Augustus zijn reputatie zal hand haven. Het zou natuurlijk heel eenvoudig wezen een flinken greep in de dubbeltjes te doen om het veld door een specialist in orde te laten brengen. Indien wij dit resultaat echter zonder groote kosten, al is het dan ook op primitieve wijze, kunnen bereiken, zal het er des te mooier om wezen. Als nu ons eerste elftal bij de A.R.O.L.- wedstrijden eens op verbluffende wijze voor den dag wilde komen en het op zijn minst tot den 2den dag kon brengen, om van de finale maar niet te spreken, dan eerst zou het tournooi geheel aan de bedoeling ervan be antwoorden. Zulk een resultaat ligt binnen het terrein der mogelijkheden, maar het moet ook verdiend worden! Oefenen en trainen zij dus de leus voor die spelers, die A.F.C. ook sportief zoo graag eens hoogerop wilden zien. I. H. GALAVAZI. TRAINING. Wanneer dit stukje in de eerstvolgende „Schakel verschijnt en het komt dan onder de oogen van onze spelers, (natuurlijk is dit het geval, want allen zien met belangstelling naar elke nieuwe editie van ons clubblad uit) dan hoor ik reeds verschillenden zeggen: „Hè jasses, beginnen ze nou al weer over dat oude thema te zanikken, dat zal ik maar over slaan". Toch laat ik me door deze gedachte niet ontmoedigen, want misschien zijn er enkelen, die 't zij uit tijdverdrijf, 't zij uit verveling het toch eens overlezen en heel misschien lukt het me dan in enkelen een vonkje enthousiasme te ontsteken, een vonkje, dat mogelijk aan kan wakkeren tot een vlam en dan o.ok weer op anderen kan overslaan. Welnu dan. Wat is training? Training is het, door oefening en veelvul dig gebruik, fit maken van lichaam en door het vermijden van alcohol en nicotine en ook veelvuldig gebruik, van den geest. Dat, om behoorlijk te kunnen voetballen, een getraind lichaam zoowel als een getrain de geest noodig zijn, zal wel niemand willen ontkennen. Zijn we van bovenstaand overtuigd, dan rijst onmiddellijk de vraag, hoe lichaam en geest te trainen. Van verschillende kanten heb ik hooren vragen: „Krijgen we geen trainer" of „Waar om krijgen we geen trainer?" en ik kan hier- 3 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 3