teeren. Het is al zoo dikwijls gezegd: het Bestuur en de Commissies hebben hun taak, maar de spelers niet minder. Alleen, wan neer ieder ernaar streeft zijn taak zoo goed mogelijk en met inspanning van alle krach ten te vervullen, kan er iets goeds geboren worden. Wat beteekent immers een mooie voetbaloverwinning zonder sportieve resul taten, of omgekeerd, welke voldoening geven sportieve resultaten, als de organisatie naar binnen en naar buiten daarmede geen gelij ken tred houdt? Nu de animo voor training blijkbaar aan wezig is, meende het Bestuur dan ook aan den wensch van velen tegemoet te moeten komen, om minstens één avond per week voor bijzondere deskundige leiding te moeten zorgen en heeft reeds onderhandelingen daarover geopend. Zooals bekend wordt reeds sinds enkele weken door de adspiranten en juniores onder leiding van E. v. Ooy en N. Selles Vrijdags avonds geoefend. De opkomst is tot nu toe bevredigend geweest, doch kan nog veel grooter worden. De A.V.B.-competities zul len wel niet vóór October beginnen, dus er is ruimschoots gelegenheid om nog veel te leeren. Verleden jaar hebben reeds verschil lende juniores het tot een N.V.B.-elftal weten te brengen en bij geregelde oefening kan dit ook nu weer het geval zijn. Denk eraan, jongelui, als je een goed voetballer wilt wor den, moet je van jongs-af-aan geregeld oefe nen. Handigheid met den bal, kijk op het spel, dat alles kun je nu nog spelenderwijs onder den duim krijgen, later valt het niet zoo gemakkelijk. Oefenen en nog eens oefe nen, is de eerste .eisch, als je het als voet baller tot iets brengen wilt! Later zullen jul lie bemerken, hoeveel zuivere sportvreugde dat voetbalspel met warme liefde voor je vereeniging je schenken kan. Het kan een bron van genoegen en een onuitputtelijke schat van prettige herinneringen voor je ge- heele leven zijn! Kijk naar de H.H. v. Ooy en Selles, die volgaarne een avond tot jullie beschikking stellen, omdat zij hopen, door jullie goed te leeren voetballen, hun A.b.C. vooruit te brengen. Stelt hen in hunne ver wachtingen niet teleur! Wanneer ik mij thans tot de jongeren ge wend heb, dan wil ik in aansluiting daarop, meteen eraan herinneren, dat ik er in de vorige „Schakel" op gewezen heb, dat het voor een goede leiding van juniores en adspi ranten dringend noodzakelijk is, indien deze elftallen in het seizoen geregeld door ouderen vergezeld worden. Ik had gehoopt, dat deze opmerking velen aanleiding zou geven zich voor dit doel bij het Bestuur aan te melden, doch dit was niet het geval. Aannemende, dat men deze bedoeling niet begrepen heeft, herhaal ik hiermede mijn vraag en vlei mij met de hoop, dat zich thans een stroom van enthousiasten zal aanmelden. Bij ons groote ledental mag ik toch werkelijk wel op een gunstig resultaat hopen! Van ons ledental gesproken. Alhoewel wij natuurlijk over dit aantal ruimschoots tevre den zijn, wil dit toch niet zeggen, dat er in ons ledenboek geen plaats meer is. Er zijn er in de laatste jaren wel veel bijgekomen, doch door verhuizing, royement en tal van andere oorzaken, gaat er telkens ook weer flink wat af. De Enquete-Commissie hunkert naar werk! En de penningmeesters zouden zoo graag hun record weer willen verbeteren! Laten we het deze Heeren gemakkelijk ma ken, doch ook door eens speciaal werk te maken van het aanwerven van nieuwe leden (hier is niet uitsluitend spelers bedoeld, hoor!) Ieder lid heeft hiervoor wel een man netje op het oog. Zelfs juniores en adspiran ten kunnen medehelpen, door Vaders, Ooms die A.F.C. toch natuurlijk reeds een goed hart toedragen, te bewegen deze nobele ge voelens in een donatie om te zetten. Dagelijks leest men in het Beursoverzicht, dat het publiek niet wil ondernemen (lees: zijn dub beltjes op den tocht zetten), doch hoe kan men een tientje beter beleggen, dan in een donateurschap van A.F.C.? Welk een schat van hartverzwikkingen (zie de ontboezemin gen van onzen geachten penningheer) span ning, vreugde, etc., om van de philantropi- sche merites van deze in-solide belegging maar niet te spreken, kan men zich voor dit luttele bedrag verzekeren? En als je werkend lid wordt, mag je ook op de algemeene ver gadering nog wat zeggen en bovendien stem men, welke voorrechten door onze leden als het summum van genoeglijkheden des ver- eenigingslevens beschouwd worden. Mis schien komen onze feestcommissie en onze Reds-band dan ook in actie, als we de 500 passeeren! Onze lezers zullen wel nieuwsgierig zijn om te weten, wat de vooruitzichten voor ons A.R.O.L.-tournooi zijn. Nadat wij de data oorspronkelijk op 24 en 31 Augustus hadden vastgesteld, gewerd ons de mededeeling, dat Ajax op 24 Augustus een wedstrijd tegen de Oostenrijksche profs „Rapid" had gearran geerd, welke wedstrijd hoogst waarschijnlijk A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 2