D. ELLENS zien door de slips en fine-leg. Dan een wilde zwaai. Grimmett heeft Hammond verlakt. 3 voor 105. In komt Hendren, iedereen noemt hem Patsy, zelfs Jan P. Thuis op Lords als in zijn huiskamer. Ieder grassprietje kent hij. Hendren heeft ook een specialiteitsslag. De square-leg stroke. Woodfull blokkeert die. Duleep gaat runs maken. Het fielden der Aussies wordt steeds sterker. Bradman gaat als een sneltrein langs de boundary. Zijn aangooien uit de verste hoeken van het veld komen inééns boven op de stumps neer. Pons ford is een safe fielder aan de andere boun dary. Stug, aangooien uit de polsen. De 200 wordt met lawaai ontvangen. Op 209 verdwijnt Hendren voor 48 door McCabe, oud 19 jaar, op deep square-leg gevangen. Woodfull greinst. De Hendren-val wordt verwijderd, heeft haar dienst gedaan. Chapman krijgt een extra ovatie. Directe indruk. Hij brengt er niets van terecht. Schuttert als Joop Wijnand bij den aanvang van zijn innings. Wall is hem te snel, alles lucht, wel geweldige zwaaien. Even een kreet van Oldfield, gepiept, recept: „Wall-Oldfield". Allen ziet er niets van en binnen 2 overs duikelen de stumps. Tate start droevig. Net een schooljongen. Handen en armen worden gedeukt. „Gebruik je bat Tate", roepen ze al van af de populaire tribune. Langzaam maar zeker nadert Duleep zijn 100, op 99 blijft hij een tijd staan, dan nog een run en de le honderd in deze testmatch is er. Heel even gaat het bat van den bruinen batsman naar boven, als dank voor het applaus. Dan ziet men het Australische fielden iets minder worden. Chapman heeft hitting or ders gegeven, Tate rammeit en ranselt, het regent vieren, de Australische aanval is over meesterd. Bradman langs de boundary doet wonderen, redt wat er te redden valt, zelfs de onmogelijkste harde ballen weet hij nog te achterhalen, doch aan het einde van den dag, des avonds om half zeven, is de score tot bijna 400 runs opgeloopen. Zaterdag 28 Juni. Des morgens nog een paar runs van Duckworth, de kleine keeper van Engeland, even wort hij te happig en zijn confrater pikt hem in. De zware rol gaat voor tien minuten over de pitch en Woodfull en Ponsford openen voor Australië. Zij zien tegen een berg van 425 runs op, beginnen echter heel rustig daar tegen op te tornen, losse ballen worden afgestraft, de rest wordt doodgemaakt. Runs zullen wel komen, denken deze 'heeren, zoodra wij de bowlers vermoeid hebben. En dat is gelukt. Toen Ponsford in de 50 stond, was Wood- fulls score9. Toen hij zijn 10de run maakte, ging er een geweldig applaus op vanuit de goedkoope rangen. De 100 komt op, beide bats staan onverstoord te spelen. De 150 komt op, Chapman heeft al zijn bowlers al een beurt gegeven, confereert met den non-captain Hobbs, niets baat. Om 3.30 komt de Koning het veld op, beide elftallen worden voorgesteld, het spel gaat verder. Op 162 doet Hammond een vang in de slips en Ponsford is uit. Hij leek anders wel set voor een week, zoo soliede stond hij te spe len. In komt Bradman. Palet direct aan, slaat hard, drijft, cut, hoekt, slaat de onmogelijk ste bellen, hij speelt. Hij is een en al bewe ging. In no time heeft hij er 50. Het publiek vraagt Woodfull voort te maken, want an- BLOEMENMAGAZIJN AMSTELVEENSCHEWEG 93 TELEFOON 20320 Draaistroommotoren E. M. F* „Dordt" De motor voor zwaar werk onder ongunstige omstandigheden Hoofdvertegenwoordigers: DE GOEDE 8 HUF Postbox 811 - Amsterdam-C. - Telefoon 31206 LEVERANCIER BLOEMWERKEN - AAN VEREENIGINGEN - 13 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 13