WIJNAND Co. H. REPKO Effecten Assurantiën ROKIN 91, Amsterdam Universiteiten en M.C.C. op Lords werd de Engelsche pers wat gunstiger. De „onervaren rest-' bleek dan toch wel op een peil te staan, aan de Counties gelijk. Bradman kon nu een maal niet meer afgekamd worden 1000 runs in Mei!), doch met dat alles zou Engeland de testmatches easy winnen. Men weet hoe het te Nottingham geloopen is. Engeland heeft daar verdiend gewonnen; maar het weer speelde een rol van beteekenis, en dat geluk zat aan Engeland's kant. En nu de tweede testmatch op Lords. Ik geef mijn indrukken weer zooals ik ze zag, van dag tot dag, uur tot uur, echter in blitz "-vorm, daar anders een ..Schakel"- formaat, genre 35-jarig bestaan, noodig zou zijn. Vrijdag 27 Juni 1930. 31.000 man publiek. Drukte zooals bij een HollandBelgië voetbalmatch. 11.25. De toss. Woodfull en Chapman. Woodfull ernstig; Chapman lacht. 11.27. Umpires komen op het veld; 1 mi nuut later: Woodfull komt uit het paviljoen, achter hem Oldfield, de rest. Dan onbedaarlijk lawaai. Hobbs en Woolley. Hobbs, de man met 12 honderden voor Engeland tegen Australië; Surrey's grootste speler. Woolley, vriend van Harold, lefthander, 2 meter mannetje, waardig vertegenwoordiger van een der mooiste Engelsche graafschap pen, Kent. Hobbs vraagt blok. Op een graswicket schrapen ze dat met de bat, even kijken hoe Wall zijn veld uitgezet heeft, doodelijke stilte. 11.30. Wall begint aan zijn loop, 20 meter (een over van hem duurt 4 min.) De tweede test-match is begonnen. De eerste bal, je ziet dat ding niet, Oldfield gooit hem al terug naar den bowler. Alles in handen, nooit bukken. Een paar runs en Woolley neemt de bowlery dadelijk onder handen. Harde drives, een paar vieren en Fairfax, medium pace, be gint een over die voor Engeland noodlottig zou worden. Op den derden bal speelt Hobbs iets te laat, kan niet meer weg, de bal is lang in Oldfield's handen. Een how's that? Op gaat de vinger van den umpire en als een geslagen man gaat Hobbs naar het paviljoen terug. Twintig minuten later zijn de scoring- kaarten reeds in verkoop, gedrukt en wel, waarop vermeld staat: Hobbs, Surrey, c. Old field, b. Fairfax. 1. Lords heeft zijn eigen drukkerij en aan het einde van den 4den en laatsten dag waren er 232.000 kaarten verkocht. Frank Woolley is het sierlijkste bat dat ik gezien heb. Een en al gratie, alles even stijl vol. Zijn zwiepslagen naar leg, naar off, voorbij de gully, alles is af. Wall pikte hem van een keiharden slag op silly-point in. Tien man om Wall heen om hem geluk te wenschen. Australië glundert. Hammond, type van een middenklasse Engelschman. Ontzaglijk krachtig spel tusschen de covers. Woodfull zet 2 man extra neer, maar nog binnen 2 overs heeft Hammond zijn slag te pakken en drijft den bal tegen de verste boundary. Met Duleepsinhji (voortaan „Duleep" drukker) in, herleeft Engeland. Op de kolos sale tribunes een en al leven. De batsmen zijn er in. Een maiden over wordt met applaus be loond, als de 50 opgaat lawaai, een bowler na een serie goede overs gebowld te hebben, wordt afgezet, applaus. De 100 gaat op. Du- leep is ,,set", laat een serie polswerkslagen Telefoon 32144 - 47687 - 49209 Reguliersbrecstraat 24-47 Deelt den prijs welken U betaalt voor een Repko Hoed door het aantal dagen dat U hem draagt en U zult tot de conclusie komen dat een Repko Hoed werkelijk economisch is. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 12 -

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 12