J. L. H. SMITS C? Café „Moderne" Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied Leidscheplein 19-21, Amsterdam derts, geen Van Waverens of Mentens, een Diemer Kool, een Van der Poll, een Weer man en zooveel anderen. Twee uit de oude garde blijven nog Swens en Van Eeghen. Anno Domini. Tegen de 124 van Rood en Wit, Piet Sanders 5 voor 55 en Oliver 4 voor 28, stelde A.C.C. 129 voor 8, waarvan Piet Sanders 43. Een all round dag voor dezen speler. Selles bleef met een keurige 36 not out, waaronder 5 vieren. Het tweede elftal sloeg Ajax uit Amster dam met 71 runs, doch verloor de uitmatch en thuis werd van V.V.V. II verloren en uit gewonnen. Nog resten er 3 thuismatches, doch wil dit elftal een behoorlijke plaats in den eindstand innemen, dan zal het batten heel veel beter moeten worden. Het derde verloor slechts eenmaal, n.l. tegen de K.N.S.M., doch won met innings te Zaandam van Albion II en behoudt hierdoor een zeer goede kans op de eerste plaats, ter wijl het Zaterdagmiddagelftal slechts een maal verloor, tegen D.V.C. een draw boekte en de rest wist te winnen. In een volgend artikel kom ik zeer gaarne op de lagere elf tallen terug. Nog rest een zwaar uitprogramma. Cricket is een funny game". Ze zijn alle drie te winnen die matches, maar ook te verliezen. Op het oude Stadion stonden eens twee tenten, die als opschrift hadden: „Wie weet het?" en „Niemand weet het". Zoo is het. Maar komt volledig op in die laatste drie matches, waardoor bij een eventueel falen dat motief niet en nooit mag gelden. L. LORDS IMPRESSIES. Lords, het Mecca der Cricketers, is machtig. Het moet wel machtig zijn, want het is het Cricket-Home van Engeland. Dat is de Moedergrond, daar huist de Marylebone Cricket Club, (M.C.C.), op Lords worden de cricketregels gemaakt: Lords met zijn duizenden leden beveelt en dicteert. Lords bezit een charme zooals geen andere cricketgrond, omdat het nu eenmaal Lords is. Lords, met al zijn oude herinneringen, oud, bijna zoo oud als cricket zelf. Daar is geest van cricket geboren. Men leeft. men sterft. Generaties zijn dat werk begonnen, door anderen verder voortgezet, doch het groote spel gaat verder, zonder onderbreken. In details mag cricket iets van vroeger afwijken, de geest van het spel is gebleven. Het is alsof heele generaties van vroeger neerzien op dat machtige Lords, met al zijn tradities. Door de hoofdpoort zijn gekomen en ge gaan een W. G. Grace, een Trumper, een Duff, Darling, Abel, Warner, Jessop, de machtige freehitter, Colin Blythe, Engelands grootste linksche bowler, een Ranji, Peel en een MacLaren, Lilley, Tom Hayward, de Gunns, Noble en zoovele anderen. De grootste cricketeer is voor je land uit te komen op Lords, pagina's vol besteden de groote bladen aan een testmatch en een cen tury daar op dat veld, een bowlingsucces, wordt in de M.C.C.-annalen vereeuwigd Reeds lang vóór de Australiërs naar Enge land zouden komen, was het elftal reeds „ge- killed". Geen aanval. Wall was medium. Fairfax en Hornibrook „second rate": Grimmeth te oud. De rest was te onervaren. Na hun zware County-wedstrijden, de Warmoesstraat 42, Amsterdam C. J. DE BOER - ii - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 11