grondige verbetering dringend noodzakelijk. Een behoorlijke controle bij de wedstrijden onzer A. V. B.-elftallen, zoowel uit als thuis, is een eerste vereischte. Welke oudere leden, oud-spelers bij voorkeur, voelen de lust om dit onderdeel eens voor hunne rekening te nemen? De voetbalclubs zijn thans aange wezen op het zelf opkweeken van reserves, waarbij niet alleen op de voetbalcapacitei ten, doch zeker in niet mindere mate ook op de mentaliteit gelet moet worden. Discipline, enthousiasme, clubliefde, al deze noodzake lijke eischen voor toekomstig succes, zij ko men maar niet vanzelf aangewaaid, doch de jonge spelers moeten er wel degelijk in op gevoed worden. W^ordt dit verwaarloosd, dan is het einde eener club ook binnen af- zienbaren tijd te verwachten. Ik hoop van harte, dat deze beschouwin gen voor vele oud-spelers, die wel de gezel ligheid weten te apprecieeren, maar zich er overigens naievelijk blijkbaar geen reken schap van geven, of er voor hen niet nog een dankbare taak is weggelegd, een aan leiding zal wezen, om ook weer eens uit den hoek te komen. Geloof mij, de strijd om het bestaan is voor onze A. F. C. zoo uiterst moeilijk. Waar alles oogenschijnlijk goed schijnt te marchee- ren, kunnen slechts weinigen dit beseffen. De jaarverslagen van Secretaris en Pen ningmeester zullen echter voor den geïnte resseerde een duidelijke taal spreken en daarom zal het mij een bijzonder genoegen doen, indien in afwijking van de gewoonte, nu eens een buitengewoon groot aantal leden onze algemeene vergadering komt bijwonen. Voor Bestuur en Commissies zal dit een aan sporing wezen om het nieuwe vereenigings- jaar met den zoo noodzakelijken frisschen moed te beginnen. Indien wij willen, dat onze club ook spor tief weer de plaats zal innemen, waarop zij uit hoofde van haar grootte, organisatie en traditie recht heeft, dan zullen wij vóór alles onze speciale aandacht aan onze sportieve taak moeten wijden, en wanneer dit goed bij onze leden, zoowel spelers als niet-spelers doordringt, dan heeft deze beschouwing haar doel bereikt. I. H. GALAVAZI. Wegen technische bezwaren kon dit nummer niet op tijd verschijnen. RED. A. F. C. EN HET AANWERVEN VAN SPELERS. Onder dit sensationeele opschrift zijn in het officieel orgaan van de Sportvereeniging der Nederlandsche Handel-Maatschappij door den secretaris dezer vereeniging, den heer Vreeken onzen lezers als N. V. B.- scheidsrechter misschien beter bekend eenige pamfletjes geplaatst, waarin de A.F.C. op laag-bij-de-grondsche wijze belasterd wordt. Nu is het onze gewoonte niet op dergelijk geschrijf dat overigens ten op zichte van ons gelukkig tot de zeldzaamhe den behoort te reageeren, maar waar een en ander misschien onder de oogen onzer leden gekomen is en deze, onbekend met onze houding in deze tragi-comedie, moch ten denken: ,,Wie zwijgt, stemt toe!" kun nen we niet nalaten ditmaal met onze ge woonte te breken en de manieren van dezen (PïlOii /jflfyidC TAHTln0pn A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 3