J> O STER SC WE 1 TAPf JTEW W.REtZtAM - S»N« El 540AMSTERDAM Een PERZISCH Tapijt Ik was een gewillig en oplettende leer ling, tot ik mijn „trainer" vroeg, mij het verschil te leeren tusschen een „lange" en een „korte" bal. Even later voelde ik een stekende pijn in mijn linkerschouder. ..Dat is een korte bal," grijnsde de heer Selles. Hemelvaartsdag. Een staalblauwe lucht koepelde zich boven de velden, waar ik met mijn lotgenooten van het derde elftal, allen onherkenbaar vermomd als sportsman, tegen elf uur arriveerde. Er was nog een nieuwe ling. die ook den vuurdoop zou ondergaan; E. Rood ging zich in het groote avon tuur storten. Fred. Sabelson, „in wetten en amateursport", was onze aanvoerder. Ik kan niet zeggen, dat Fred, het makkelijk had. Wij begonnen n.l. met fielden, en Fred, moest E. en mij na iedere „over" duidelijk beschrijven, waar en hoe we staan moesten. Uit wraak liet Fred, mij als een Trakener hengst het heele veld heen en weer draven, tot hij me na ongeveer de twintigste over vergat en ik op long stop in slaap viel. V. V. V. IV maakte 73 runs, waarna we onze zwaar verdiende lunch mochten gaan nuttigen. Eén ding had ik geleerd: Bij voetballen brul je te pas en te onpas „offside", allicht laat de scheidsrechter zich één keer intimi- deeren, bij cricket gil je how's that". En ook hier schijnt het voor te komen, dat de scheidsrechter pardon umpire zich ver gist. Voor de rest bleek mij, dat de atmos feer van het veld héél anders is. Je mag aan den kant niet schreeuwen van: .vooruit, jongens, volhouden" of zoo iets; neen, als de knapen over de mat draven, ga je recht op zitten, je neemt je pijp uit je mond en zegt duidelijk: „run it out". Enfin, wij gingen batten. We trachten het eerste te imiteeren, en toen we 28 runs had den, mochten er al vier onzer niet meer mee doen. Toen werd het een gaan en komen zóó vlug, dat we aan de thuiskomende batsmen niet eens hoefden te vertellen, waar we het over hadden. Toen kwam het groote moment, waarop ik het veld moest betreden. Otto van Erp had mij aangekleed over het aandoen van is een sieraad in Uw woning Grootste sorteering - Vakkundige voorlichting c Het koopen van Perzische tapijten is een zaak van groot vertrouwen en men is verplicht zich vakkundig te laten voorlichten ^Vij garandeeren onze tapijten en zijn gaarne hereid U met de finesses der Perzische Kleeden op de hoogte te stellen. hui A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 15

Schakels (clubbladen) | 1930 | | pagina 15