Nouveauté'svoormiddag- en avondjaponnen hebben, te doen ontvlammen, ook niet het gewenschte gevolg. In het veld wordt gelukkig hard genoeg gewerkt, doch door serieuse training, zou zonder twijfel dit harde werken met betere resultaten beloond worden. Ons 35-jarig jubileum staat thans voor de deur. Komt, jongens, geeft Uzelf nu eens eenigen tijd ge heel aan Uw Club, opdat op dit feest niet de dreigende schaduw van degradatie valt, of in ieder geval de urgentie van het gevaar verminderd zij. Beëindigt dit jaar met den vasten wil: „Al moet het mij ook wat moeite en opoffering kosten, A.F.C. moet behou den!" En zoo ben ik aan de jaarwisseling ge komen, aan het slot van mijn betoog in de laatste „Schakel" van 1929. Ik wensch alle A.F.C.'ers, alsmede de daarbij behoorende parlementen, een in ieder opzicht gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar; een 1930 dat ook ons oude, trouwe A.F.C. door verhoogde prestaties op het groene veld, veiligheid en daardoor de kans op verdere rustige ont wikkeling moge brengen, tot ontspanning en vreugde van allen, wien zij lief is. I. H. GALAVAZI. EEN SCHRALE OOGST. Twee wedstrijden gespeeld, één gewon nen, één verloren. Dit is de inderdaad schrale -oogst van deze maand, waardoor zoowel optimisten als pessimisten hun oor spronkelijke meening over het eerste kunnen handhaven. 1 December togen we naar Bussum, om het toen onder ons staande B.F.C. te bekampen. Deze wedstrijd bracht ons een desillusie te meer; hoewel we versterkt waren door het meespelen van Lungen -- die bleek, het nog lang niet verleerd te zijn moesten we met 31 de vlag strijken voor de Gooilanders, waardoor we opnieuw op de laatste plaats terecht kwamen. 8 December stond de competitie stil in ver band met HollandBelgië; in de ochtend uren was een wedstrijd vastgesteld tegen D.W.S., doch het schandalige noodweer ver ijdelde onze plannen. Den derden December-Zondag kregen we Zandvoort te gast; practisch gesproken was dit de laatste kans, om aan de laatste plaats te ontkomen. Gelukkig is ons elftal, na een spannenden en zeer forschen wedstrijd, er in geslaagd, de kustbewoners met een 31 nederlaag naar huis te zenden. Vóór rust hadden de onzen het beste van het spel; Charles gaf ons de leiding, welke Zandvoort ons, bij een felle scrimmage voor ons doel, weer ontnam. Piet Wolters bracht op keurige wijze den stand op 21, met welken stand we ons aan de thee gingen laven. Kort na rust knalde Piet Wolters no. 3 in het net, doch wie gedacht had, dat Zand voort het nu zou opgeven, kwam bedrogen uit. Met enorm enthousiasme wierpen de gasten zich in den strijd, doch kranig ver dedigen van ons achtertrio voorkwam doel punten. Het gedrang onder aan de ranglijst is zoo mogelijk nog grooter geworden dan verleden maand. Men oordeele: A.F.C. 10 wedstrijden, 7 punten. H.V.C. 10 wedstrijden, 7 punten. B.F.C. 11 wedstrijden, 7 punten. Zandvoort 9 wedstrijden, 6 punten. Ieder doelpunt in deze spannende compe titie is van het allergrootste belang! Moge ieder elftalspeler zich van het nog steeds dreigende gevaar bewust zijn; 1930 mag geen degradatie brengen! BUITENGEWONE COLLECTIE IN LEIDSCHEPLEIN 2lilllllllllllllllllllllllfllllllllljllilliililliiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinifiininiiuiililiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisiininiiHniiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiinBi A.F.C .-crs, begunstigt onze adverteerders! - 8 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 8