y&eym&U/ beste krachten en liefde voor de uitbreiding van onze sport gegeven hebben, en daarin zóó volkomen geslaagd zijn, dat met recht gezegd kon worden, dat men tegenwoordig reeds in het kleinste gehuchtje goalpalen ziet staan; bedenkt men echter onwillekeurig ook, hoe zwaar de taak der tegenwoordige leiders is, die ervoor moeten zorgen, dat het voetbal spel zijn aantrekkelijkheid voor alle lagen der bevolking behoudt, dat alle verderfelijke uit wassen, welke zijn bestaan als amateursport in gevaar kunnen brengen, in den kiem ge smoord worden. Immers waar de bloei onzer sport zoo ten nauwste met de publieke be langstelling verband houdt, dient men er wel voor te waken, dat niet alleen de beoefening zelf, maar ook en ik zou haast zeggen, in niet mindere mate het kijken ernaar een sportief genoegen blijft. Het beste, dat wij alsnog het Bestuur van den K.N.V.B. van deze plaats kunnen toewenschen, moge dan ook zijn, dat het Bestuur en zijn Commissies in de uitvoering van deze taak in alle opzich ten mogen slagen. De onder den drang der omstandigheden volkomen toe te juichen, doch in wezen zoo diep te betreuren, nieuwe amateursbepalin gen, of beter gezegd overschrijvingsvoor- waarden, en de in den laatsten tijd ingezette actie tegen spelverruwing, zijn het bewijs, dat het 40-jarig jubileum van den K.N.V.B. in het teeken van het attentiesein „Weest op Uw hoede moet staan. Speciaal de spelverruwing is een onder werp, dat ons A.F.C.'ers ten zeerste interes seert, want wij hebben dit seizoen weer enkele wedstrijden achter den rug, welke de noodzakelijkheid van het nemen van ingrij pende maatregelen van Bondszijde met ver bluffende duidelijkheid lieten zien. De prettige beoefening van het voetbal spel is niet alleen gebaseerd op techniek en tactiek, doch ook discipline, zelfbeheersching en kameraadschappelijkheid tegenover de tegenstanders zijn een eerste vereischte. En aan deze laatste ontbreekt het helaas maar al te dikwijls. Wanneer men dan straks harde straffen gaat uitspreken over spelers, die zich te buiten gaan, dan zal men in vele gevallen de ware schuldigen vrij uit laten gaan, n.l. de Bestuurderen en captain van de betreffende club, die in de zucht om hoo- gerop te komen, het met heimelijk welge vallen hebben aangezien, dat die speler zich een speelwijze heeft aangewend, welke het voetballen voor zijn tegenstanders niet alleen allesbehalve tot een genoegen, maar zelfs tot een levensgevaarlijk experiment maakt. In dit verband denk ik ook weer aan bovenge noemd gehuchtje, waaruit zich straks weer een vereeniging bij den Bond komt aanmel den. Dan is het niet voldoende, dat een toe reikend aantal leden en bespeelbaar veld voorhanden zijn, doch dient men en m. i. in de eerste plaats erop te letten, dat ook een goede mentaliteit aanwezig is, want anders zien wij in den strijd om het bestaan, welke competitie heet, weer een elftal ver schijnen, dat misschien onbewust, zijn nieuwen tegenstanders onder den bedriege- lijken schijn van enthousiasme op ontoelaat bare wijze te lijf gaat, om zoo spoedig mogelijk in hoogere regionen te komen. Het tusschenstation van plaatselijken of geweste lijken bond, zou feitelijk voldoende waarbor gen voor een zekere „loutering" moeten geven, doch ook daar let men helaas te veel op de quantiteit, dan op de qualiteit der toe getreden vereenigingen. Om nu in de reeds bestaande en niet te loochenen verruwing verbetering te brengen, daartoe kan vóór alles ons scheidsrechter- Stille Kracht* Vraagt Kreymborg's Abonnementtsarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook öw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop! A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 6