J. L. H. SMITS O? Café „Moderne" Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied Leidscheplein 19-21, Amsterdam HET DERDE IN REGEN EN MODDER TE WEESP, IN DE KOU TE HILVERSUM. In December heeft ons derde twee wed strijden gespeeld, welke, jammer genoeg, beide zeer onverdiend verloren werden. Op 1 December ondernamen wij, in een plasregen, den tocht naar Weesp om Rapi- ditas 2 te gaan bekampen. Nadat wij ons in een gezellig cafétje met warme koffie gelaafd hadden, ontspon zich een aardige discussie of onze drie vrouwelijke supporters wel of niet het noodweer zouden trotseeren. Doch hun heilig A.F.G.-enthousiasme dreef hen met ons mee naar het veld, door modder en regen. De scheidsrechter vond het weer eerst te bar, daarna minder bar en besloot om 2 uur te gaan spelen. Wij moesten ons dus ver- kleeden en werden nat. De bal schoot op de meest onhebbelijke manieren door, en vrijwel niemand kon zich goed staande houden. Onze voorhoede, waar in Köhlman zeer verdienstelijk linksbuiten speelde, begon met enkele fraaie kansen te missen, doch Rapiditas deed het beter en scoorde. Mabr spoedig daarna werd door Brusse de gelijkmaker in het net gedeponeerd, waarna Vrouwe Fortuna ons voor de zoo- veelste maal verliet. De Rapiditasspil schoot n.l. van 40 meter afstand ontzettend hard op het doel; Han Ruys gleed op dat gelukkige moment uit, kreeg den bal tegen zijn schou der en de bal vloog in den hoek, waar Visser net niet stond! Kort daarop, toen Nesen- berend en Visser elkander de eer lieten om een bal te trappen, kwam er plotseling een Rapiditasbeen tusschen en het was 31. Van schrik viel Reyinga uit, en werd door Roelof van Nek vervangen, die linksbuiten ging spelen, terwijl Köhlman de linkshalfplaats bezette. Roelof kwam, zag en overwon. Met den eersten bal dien hij kreeg toegespeeld, ondernam hij een ren, met tot resultaat een harde schuiver die doel trof (32). Met Vis ser in de goal had iedereen medelijden. Hij was onherkenbaar door de modder en at als maar zaagsel. Het doel deed mij denken aan een varkenstrog en Visser aan ja, het was heel erg! Nadat wij ons in de rust hadden afge droogd, werd met nieuwen moed aan de tweede helft begonnen, waarbij het nog iets harder regende. Rapiditas was iets stekker, doch onze verdediging stond pal. Uit een through-pass doelpuntte F. Meyer met he;en harde schuiver (33), en er zat op ,dat moment een A.F.C.-overwinning in de lucht. Maar het liep natuurlijk weer anders. De rechtshalf der tegenpartij wilde een voorzet punteren, de bal belandde echter in den uiter sten rechterbovenhoek; Visser trok zich wan hopig uit de modder, maakte zich nog langer dan hij reeds is; kon slechts alleen nog maar aan den bal kriebelen, en het was 43 voor Rapiditas. Kort voor tijd kreeg v. d. Heyde Weima nog een dot van een kans, maar schoot hard rakelings naast. Zoo verloor het derde weer een wedstrijd, dien zij minstens had moeten gelijkspelen. In een koffiehuis hebben wij toen, na af loop, uit goedkoope kleine glaasjes gedron ken, en hebben wij een overweldigenden uit tocht beleefd, ons bereid door de Weesper jeugd. Toen ontmoetten wij het eerste in den trein, dat in Bussum „gewonnen" had, zoodat het alles bij elkaar een vlotte, gezellige dag was. Na twee weken rust togen wij Zondag 22 December, met een talrijke supporters- schare, naar Hilversum. Het was guur en Warmoesstraat 42, Amsterdam C. J. DE BOER 10 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 10