wel voetballen gekend hadden. De uitslag was 11, wat voor een vriendschappelijken wedstrijd het aangewezen resultaat is. Bij ons was Willy de Jongh een openbaring; hij bezwoer, dat hij nog nooit als keeper opge treden was, doch hij mag het zich tot een eer rekenen, dat zoowel het spaarzaam aanwezige publiek als de A.F.C.-veteranen nooit meer een andere keeper zouden wenschen. Rood kapje, het was reuze! Onze backs waren stoer, solide en trap- vast, hetgeen eveneens gezegd kan worden van de middenlinie. Onze voorhoede, ach neen, we zijn veel te leuk uit geweest om te gaan critiseeren! Sijmen, wat is het jammer, dat de Scha kel" noodgedwongen een orgaan voor de huiskamer is. Welk een schat van copy school er in de wijze opmerkingen, die je ten beste gaf, toen we ons verkleedden. Doch neen, een ijzig stilzwijgen past me, for house- room's sake, weet je? Inmiddels was in het gezellige restaurant op „Houtrust" een keurige lunch gereed ge zet, waar de H.B.S.-ruïne, mitsgaders de A.F.C.-afbraak als hongerige wolven op aanvielen. Daar sprak de Voorzitter van de Haagsche veteranen hartelijke woorden, daar bedankte Fons de Vilder op geestige en vlotte wijze voor de aangename ontvangst. Na afloop werden we naar de tribune ge loodst, teneinde H.B.S.—Excelsior met onze tegenwoordigheid op te luisteren. We heb ben voor onze gastheeren enthousiast ge bruld, doch, het zat de kraaien niet mee en door twee uiterst dubieuse strafschoppen zagen ze Excelsior den ganschen buit mee naar Rotterdam nemen. Het bleek ons echter, dat de H.B.S.-ers, evenmin als dat bij ons het geval is, zich erg laten terneerslaan door een nederlaag en toen we een half uur na den wedstrijd de Bordelaise" binnenzeilden, was het leed al weer geleden. Daar zijn we maar een beetje blijven plakken; het was er warm, het was er gezellig, kortom, we hadden maar dan ook niet de minste haast om weg te komen. Toch, tegen een uur of zoo, kwamen we tot de overtuiging, dat van angustora en nico tine alleen de mensch niet leven zal en zoo vertrokken we naar andere oorden, waar we eenig vast voedsel, zij het besproeid met een zacht wijntje, tot ons namen. Eén ding is echter irriteerend op zulke fabelachtig-gezellige toeren: het is zoo gauw laat! We moesten ons inderdaad nog haasten, om den trein van 10.40 niet te missen. We misten den trein dan ook niet, tot vreugde van onszelf en van onze medepassagiers, die thans konden genieten van het sonore stem geluid van Willy de Jongh, die op hart roerende wijze uit de „Cetem" autobotsingen, moorden, competitie-verslagen en andere nationale rampen voordroeg. Zoo waren we, voor we het wisten, in Amsterdam en be hoorde ook deze uiterst geslaagde voetbaldag weer tot het verleden. Rest mij, namens alle deelnemers aan den tocht, een woord van hartelijken dank te richten tot den heer Verbeek, die op weer- galooze wijze als gastheer optrad. For he was a jolly good fellow HET 2e IN NOVEMBER. Een eere-saluut aan mijn mede-spelers van deze maand. 4 punten uit 3 wedstrijden, kom, dat geeft den burger weer moed. Na de kleine nederlagen van Oct. was er inderdaad kans om tot betere resultaten te komen en inder daad, het is gelukt. We hopen, dat onze com- petitiegenooten thans weer overtuigd zijn dat wij ook meetellen. Er werd wel een, weinig minachtend1 over ons gesproken, want, zoo wist het E.D.O.-clubblad te vertellen, dat hun reserves naar Amsterdam gingen om hun doelgemiddelde op te knappen. Het is dan een dubbele satisfactie als men er dan in Stille Kracht. Vraagt Kreymborg's Abonnementtsarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook fiw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop 1 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 4 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 4