J. L. H. SMITS Café „Moderne" Leidscheplein 19-21, Amsterdam Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied Warmoesstraat 42, Amsterdam mag sleepen. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat ik allen elftallen van A.F.C. niets dan overwinningen wensch, en speciaal het eerste, dat zij zich dezen keer in de eerste klas moge „trappendoch voor het vierde heb ik (zeer vergeeflijk) nog een aparte liefde. Ik hoop verder, dit seizoen veel wed strijden van jullie te komen zien en even zoo vele malen het genot der overwinning mee te smaken. Dus, mannen van het vierde, nu tanden op elkaar en met enthousiasme gestreden!! L. J. ROHLING. A.F.C. 5—AJAX 8. De eerste competitie-match van ons roem ruchte vijfde is weer een klinkende overwin ning geworden. Met liefst 110 werd een zeer onvolledig Ajax ingemaakt. De goal- getters zijn ons ontschoten, maar Sabel maakte vanaf de backplaats 3 goals. Dezen wedstrijd te winnen, was geen kunst, dat geven we grif toe. A.F.C. 5—J.H.K. 2 De eerste nederlaag is er inmiddels ook al. Met een zeer onvolledig elftal, zonder Thijen, Pieksma, Neseker moesten wij hier een 32 nederlaag slikken. De voorhoede was in dezen wedstrijd veel te langzaam en hield het spel te klein. Onze beroemde mid denvoor moet veel meer schieten. Enfin, Zondag doen we het beter. Wij zijn tenminste weer volledig. PREVO. AJAX 8. Zooeven bereikte ons het bericht, dat Ajax 8 zich uit de competitie terug getrokken heeft, dus geen twee punten en geen 11 goals vóór. Nu krijgt T.I.W. het zeker niet ge makkelijk Zondag. RED. C. J. DE BOER A.F.C. 6—D.E.C. 5. D.E.C. is dadelijk in het offensief, doch weldra verplaatst het spel zich en een serie weldoordachte aanvallen op het D.E.C.-doel wordt ondernomen. In deze periode brengt een uitval het eerste doelpunt aan de tegen partij, bijna onmiddellijk gevolgd door een goed schot van Van der Heyden (11). Geerlings veroorzaakt een strafschop op ons doel. welke wordt ingeschoten, doch de scheidsrechter heeft geconstateerd, dat de keeper zich bewogen heeft, weshalve hij den strafschop laat overnemen. Met een beetje geluk weet Prent dezen corner te stompen. A.F.C. komt dan sterk in de meerderheid, doch opnieuw weet D.E.C. door een uitval te doelpunten, na eerst nog een strafschop tegen de lat geschoten te hebben. Rust 12. Na de hervatting is het spel meer verdeeld. Bij een goed genomen hoekschop van Na- barro laat de D.E.C.-keeper den bal uit de handen rollen en Ter Woort maakt geen fout (22). Enkele minuten later schiet Van der Heyden hard in (32). Er komt nu meer spanning in en het D.E.C.-doel ont komt herhaalde malen ternauwernood aan een doorboring. Onverwachts weet de D.E.C.-voorhoede dan na goed samenspel te scoren (33). Een vinnige strijd om de leiding ontspint zich nu, welke ten slotte door Van der Heyden op gelukkige wijze in een doelpunt omgezet, ten gunste van de in het zwart gestoken A.F.C.-ers wordt be slist (43). \y. ONZE WELPEN. Op Zondag 6 October begon het „compe titierad ook voor de adspiranten weer te draaien. Het A-elftal wist op eigen grond een 1 tegen Ajax B te bevechten, terwijl de B-ers door afwezigheid van den scheidsrech ter (een goed begin!) vriendschappelijk tegen A.D.W. speelden, en dik verloren, Den volgenden wedstrijddag kwamen zoo wel A als B voor de competitie uit; A speel- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 8 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 8