Nouveauté'svoor middag- en avondjaponnen LEIDSCHEPLEIN 21 BUITENGEWONE COLLECTIE IN liezen toch wel!" In het veld gaan met de gedachte: „We kunnen vooetballen en jullie zullen al heel goed moeten spelen, wil je van ons winnen!" Het lijkt mij, dat bij een mentaliteit van zelfvertrouwen en eendracht successen van onze ploeg, gezien de capaciteiten van diverse spelers in die ploeg, niet kunnen uit blijven. EEN HERHALING VAN 1928—1929? What about next match? Victory? Dit wa ren de woorden waarmee ik een vorige Schakel sloot. Hoe leelijk zijn we sindsdien na de bemoedigende woorden van; onzen voorzitter van het goede pad afgedwaald. Een 81 nederlaag thuis tegen Z.F.C. II, en uit resp. tegen Hilversum li en Haarlem II met 21 en 10 verloren. Verleden jaar boek ten wij uit de eerste vier wedstrijden geen punten, thans één. Laten we hopen dat de kentering, die feitelijk, al wordt het nog niet in punten uitgedrukt, al is gekomen, spoe dig ons doet verdwijnen van de laatste plaats. Bezie ik het goed, dan schuilt de fout voor een zeer voornaam deel in de voorhoede, die ondanks drie dezelfde menschen van verleden jaar onvoldoende schotvaardig is. Nederla gen als 21 en 10 zijn niet overtugend, doch pleiten tegen de capaciteiten van de voorhoede. Ik neem echter aan, dat waar het in hoofdzaak goedwillende enthousiaste spe lers zijn, het tweede slechts enkele weken speeltijd behoeft om zich te rehabiliteeren. Omtrent de 81 nederlaag moge dienen dat reeds in 20 min een 50 achterstand te boeken viel, waarmede het pleit beslecht was- Alleen bleek wel, dat Z.F.C. II een prima elf tal bleek te hebben, waarbij ons spel verre ten achter stond. Met de beste voornemens werd vervolgens naar Hilversum getrokken. Het robuste spel der groen-witten boezemde evenwel velen onzer zeer veel ontzag in, zoodat ondanks een oorspronkelijke 10 winst per saldo de rust met een 21 achterstand inging. Wat spel- capaciteiten betreft valt in Hilversum ook maar niets te leeren en zuiver ging hier de ploeg winnen, die het beste wilde. Hoewel menige behoorlijke aanval werd opgezet kon de zwakke keeper der tegenpartij niet gepas seerd worden en werd met een 21 neder laag de traditie gebroken, dat van Hilver sum II niet werd verloren. De laatste der tot dusver gespeelde wed strijden was wel de beste. Het in een der Haarlemsche bladen als „vrij zwak" aange duide A.F.C. II bleek toch een waardiger te genpartij te zijn voor Haarlem II dan wei verwacht werd. Tot de rust bleef de stand dubbelblank, waarbij wij door de wind mee verreweg het beste deel van het spel gehad hebben. Na half-time pakten de Roodbroeken de zaak stevig aan en scoorden op gelukkige wijze het le en zooals later bleek het laatste doelpunt. Een oogenblik leek het alsof nog meerdere doelpunten zouden volgen, doch toen het spel meer verplaatst werd begon onze hoop te herleven. Krachtige aanvallen werden echter niet ondernomen en het werk kon door de Haarlem-verdediging, die, uitge zonderd de spil, niet geweldig was, toch af gedaan worden. Slechts in de laatste minuut van den wedstrijd miste onze ijverige rechts binnen alleen voor den keeper staande, door dat zijn schot op het nippertje gehouden werd. Niet nalaten wil ik te vermelden dat de z.g. invallers Stradmeyer en Dijkhuizen uit stekend voldeden, terwijl ook Veen, Spits, Hermans en Ruys hun werkzaam aandeel in dezen wedstrijd hadden. Wat de voorhoede betreft speelde allen (Gebr. v. Nek, Maas, Brusse en Wybenga) onder hun gewone peil. Vooral de rechts buiten, die feitelijk als senior in het elftal toch veel beheerschter moest spelen, hoede zich voor te egoisme, met alle nadeelige ge volgen daaraan voor zijn medespelers. Van Maas en Brusse verwacht ik een e.v. wedstrijd een volkomen rehabilitatie, waar- WMW A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 6