T^£^ui/^uyltiL vervangen door: ,.de speler van het speelveld gezonden kan worden en zijn diensten daardoor tijdelijk voor zijn partij verloren gaan". Op bladz. 30 wordt aan kolom f toege voegd: „Een speler, die van het speelveld is ge zonden, moet, alvorens hij weder in het speelveld komt, den scheidsrechter ge durende een tijdelijke staking van het spel verzoeken om zijn schoenen te con troleeren". Regel 17. Op bladz. 37 kolom b, 3e regel v. o., wordt achter „moeten" toegevoegd: „binnen het speelveld, doch" Op bladz. 38 kolom b, le en 2e regel r. b., worden de woorden „mag niet voor zijn doel lijn komen" vervangen door: „moet op zijn doellijn staan tot de bal is getrapt". Op bladz. 37 kolom d wordt de laatste alinea vervangen door: ..De doelverdediger mag op een wille keurig punt van zijn doellijn staan, doch hij mag, nadat hij zich heeft opgesteld, zijn voeten niet verplaatsen voordat de strafschop is genomen. Indien hij dit doet en de strafschop wordt gemist, moet de scheidsrechter de schop laten overnemen". Op bladz. 37 kolom f worden in de laatste alinea de woorden „Een speler mag niet" vervangen door: „De doelverdediger mag zich niet ver plaatsen en de overige spelers mogen niet" WAT IEDER A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN. De Amsterdamsche Voetbalbond jubileert! Het is in dit seizoen 35 jaar geleden, dat de toenmalige voetbalclubs in Amsterdam ertoe overgingen onder den naam van Amstels Voetbal Belang den grondslag tot den A.V.B. te leggen en waar de opmerkzame lezer- A.F.C.-lid er onmiddellijk aan zal denken, dat ook wij in dit seizoen ons 35-jarig jubileum vieren, zal het hem duidelijk wezen, dat wij van het begin van den A.V.B. af aan lid van deze organisatie geweest zijn. En thans zijn wij, van al de vereenigingen uit die jaren, de eenige, welke zich als voetbal club gehandhaafd heeft. Het moge dan helaas een feit wezen, dat onze prestaties op het groene veld van vrij bescheiden qualiteit tegenwoordig zijn, niet minder waar is het echter, dat onze vereeniging er nog altijd mag wezen en voorzeker nog een belangrijke plaats in het Amsterdamsche voetbal inneemt. Het ligt niet in mijn bedoeling om hier een overzicht te geven van den ontwikkelings gang van den A.V.B. Ik wil ermee volstaan de cijfers aan te halen, welke bij de hul diging van het A.V.B.-bestuur genoemd zijn en welke een beeld geven van de enorme verbreiding van ons voetbalspel gedurende de laatste tientallen jaren, n.l. dat de A.V.B. thans 9000 leden, verdeeld over 140 vereeni gingen, telt, terwijl door 400 elftallen aan de competities wordt deelgenomen. In dit cijfer van 9000 zijn natuurlijk de leden der N.V.B.- clubs inbegrepen. Ik herinner mij nog levendig, dat ik nu een goede 20 jaar geleden met A.F.C. 7 mijn eersten competitiestrijd voor A.F.C. tegen Sparta 2 (thans Spartaan) in den Polder speelde. In dit elftal speelden tevens „aus- gerechnet" onze vice-voorzitter en zijn broer Con^nt,Nqp^. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 2