J. L. H. SMITS C<? Café „Moderne" Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied Leidscheplein 19-21, Amsterdam strijden van Kampong deel te nemen. Het was warm dien dag en eigenlijk veel te warm voor voetbal en de belangstelling was dan ook uiterst gering. Of is dit mede een gevolg van het feit, dat het Utrechtsche publiek deze wedstrijden een tikje te gemoedelijk vindt? Enfin, hoe het ook zij, de regeling was aardig. Er werd n.l. een halve compe titie gespeeld, waarbij wij in de 1ste groep waren ingedeeld. Elke wedstrijd duurde 2 maal 15 min. Eerst moesten we tegen H.B.S. (al hadden de Zwartjes dan ook vele inval lers en was het eerder een 2de dan 1ste) waarbij de goden niet met ons waren en wij ten slotte met 10 het onderspit moesten delven. Beter werd er gespeeld tegen V.O.C. en al liep het toen wat mee 11 was een aardig resultaat van een vlot gespeelden wedstrijd. De derde match ging tegen A.S.C. uit Lei den, de z.g. appelenwedstrijd. De animo was bijzonder nihil; ieder had het te warm en het was dan ook een zeer goed idee van onze Elftalcommissie om de spelers uit den boom gaard naast het veld appeltjes toe te gooien. Bravo, Elftalcommissie! We wonnen a notre aise met 20. Als U dacht dat we er met drie wedstrijden waren, dan vergist U zich. Onze Kampong-vrienden, die blijkbaar met de geoefendheid van andere clubs veel op hebben, hadden nog een wedstrijd voor ons. A.F.C. was n.l. No. 3 in groep 1 en mocht zoowaar om den 5en prijs spelen tegen Velo- citas (Breda), de welbekende Cadetten. Doelpunten waren buitengewoon goed koop, want binnen het half uur was het 33, waardoor wij den 5en prijs hadden en niet Velocitas, waarom dat weet ik niet. De Elftalcommissie komt eigenlijk weer een pluim toe (ik zou haast denken, dat ik goede vriendjes wi! worden) door alle aan wezige reserves ook een paar wedstrijden te hebben laten meespelen. Over het verdere verloop zij vermeld, dat Kampong kans heeft gezien thans een prach- C. J. DE BOER tige lunchroom met een uiterst gezelligen tuin te vinden, waar we ons konden laven en uitrusten. Elke andere club heeft moeite om in de plaats der inwoning een goede ge legenheid te vinden tot een réunie, maar Kampong schijnt er een eer in te stellen elk jaar een ander Geschaft aan zijn gasten te introduceeren. Het was een gemoedelijke avond, kalm „gebamzaaid" met onze gast- heeren, die beleefd genoeg verloren, een Kampong-enthousiast, die A.F.C. reeds lang kent, bekeerd tot A.F.C. ondersteunend lid; ziedaar een relaas van dezen zweetvoetbal- dag. Aan Pigge c.s. hartelijke dank voor de ontvangst en niet te vergeten onzen vijfden prijs. Het is bescheiden, maar wij zijn nu een maal bescheiden. SPELER. BRAVO MANNEN Zoo waar tegen Ajax II uit een puntje verdiend. Etwas noch nicht Dagewesenes gedurende ons verblijf in de Res. Ie klasse. Twee jaar achter elkaar in totaal 4 neder lagen en nu na een 41 achterstand met de rust 44 tot resultaat. Een prachtig begin, vooral omdat we gewend zijn na de rust bij den aanvang der competitie zonder te veel adem te zijn. Ik verwacht dan ook een be hoorlijke prestatie dit seizoen. De volgende, voor een groot gedeelte ,,oud-gedienden", spelers kwamen in het veld: Jan Veen, Spits, v. Gastel, Hermans, Ruys, Daan Veen, Wy- benga, Grimberg (later Staats), Maas, F. Meyer en van Nek. Het liep ons voor de rust niet mee. Al gauw was het 10, waarna de aanvoerder voor zijn club de score voor dit seizoen opende door gelijk te maken. Ondanks dat Jan Veen, v. Gastel en vooral Botje goed verdedigden wist Ajax, dat spelers telde die ook aan oude glorie deden denken (Addicks, Vogel, de Bois, Wind, Martens, enz.), er 41 van te maken. Vooral het opstuwende spel van hun halflinie viel hierbij op. Wat Warmoesstraat 42, Amsterdam A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 8 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 8