RE O J. SE1JLHOUWER Naaimachine BEL OP 80069 zaam te zijn; de,zebra's wonnen gemakkelijk met 50. Tijdens dezen wedstrijd gebeurde iets, dat aan den Wandelweg vrijwel een unicum is: alle loketten werden gesloten en versierd met het bordje uitverkocht. Het was een imposant gezicht, de overdekte tribune eens geheel uitverkocht te zien. En met de vroolijk klap perende vlaggen en het gouden zonlicht werd het tot een vreugdevol sportfestijn. Gelukkig, dat juist, toen het maximum aantal toeschouwers aanwezig was, de mooi ste wedstrijd van den dag een aanvang nam. N.A.C.Z.A.C. was een openbaring en het sprekendste bewijs, dat er in Holland heusch nog wel gevoetbald wordt. Onze Zuidelijke gasten, die met dezen kamp hun debuut bij den Arol-beker maakten, maakten zich in één slag populair door hun fraaie en faire spel, inderdaad een propaganda voor de voetbal sport. Zeer verdiend plaatsten de Braban ders zich met een 53 zege in de demi finale. Ook Z.A.C. speelde lang niet slecht, en het was voor de blauwvingers waarlijk geen schande, om van een dergelijk op dreef zijnd N.A.C. te verliezen. Om 4.15 precies op tijd ving de tus- schenronde aan, waarvoor D.E.C. en H.B.S. in het veld traden. Deze wedstrijd, die na N.A.C.Z.A.C. wel eenigszins moest tegen vallen, werd door de zwarte Hagenaars ver diend gewonnen. V.V.A., Blauw Wit, N.A.C. en H.B.S. hadden dus den eersten dag overleefd. Tevreden ging ieder naar huis; publiek, spelers, scheidsrechters en organisatoren konden met voldoening op een mooien sport dag terugzien. En, zooals het hoort bij een tournooi van bevriende clubs, na afloop vereenigde men zich aan eenige ronde tafels, om bij een wel verdiend apéritif nog eens duchtig na te boomen. 31 Augustus, 's avonds. Weer loopt onze overdekte tribune vol; de vereeniging met den langen naam en het goede doel steekt vuurwerk af op den spoordijk en dus geniet men van onze tribunes van een nabije be schouwing van het altijd aantrekkelijke spel van pijlen en raketten, zooals de meesten onzer van hun leven wel niet gehad hebben. Het was genoegelijk en druk op ons veld, een echte Koninginnedagstemming. Om klokslag half tien „barstte" het vuurwerk los en gelukkig draaide de wind, die eerst pal op de tribune stond, eenigszins naar het Oosten, zoodat de rookwolken naar den Amstelveen- schenweg trokken. Ruim een half uur was men een en al aan dacht voor het waarlijk schitterend vuur werk; toen kwam het slotstuk, de muziek zette het Wilhelmus in en daarmede be hoorde een korte, doch zeer gezellige avond op ons terrein tot het verleden. Het geleek een continu-bedrijf bij A.F.C., want den volgenden morgen om half elf was het „bedrijf" al weer in vollen gang. Eerst ontmoeten A. F. C. en D. E. C. elkander bij wijze van oefenwedstrijd; onze glorie zag kans, een 41 voorsprong te verspelen. Met 55 kwam het einde van dezen fairen kamp. Twaalf uur precies betraden V.V.A. en Blauw Wit het veld. De zebra's hadden meer moeite met V.V.A. dan de 30 uitslag oppervlakkig zou doen vermoeden. De Kruislaanclub verdedigde zich hardnekkig Niet één Amerikaansche wagen heeft een 1 a n g e r e n levensduur dan de Niet één Bezoekt onze nieuwe Showrooms GEBOUW „ATLANTA" STADHOUDERSKADE 6-12 Kinkerstraat 125, Amsterdam Vóór U een koopt, zie eerst mijn ruime keuze en billijke prijzen. Alleen goede merken. REPARATIE? - 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 5