REUNI CAFÉ „ROYAL" prima elftal, doch het grootere enthousiasme gaf den doorslag. Steeds was men eerder bij den bal en voortdurend moesten wij consta- teeren, dat verschillende A.F.C.-ers lijdzaam toezagen, hoe de tegenpartij hun te vlug af was. In balbehandeling en technischen kijk op het spel zullen onze eerste elftallers in het algemeen werkelijk niet de minderen hunner tegenstanders zijn, doch een der belangrijk ste factoren in ons nadeel is het afwachten, of men een bal wel zuiver toegespeeld krijgt, inplaats van steeds den bal tegemoet te gaan. Oefenen en zich inleven in de gedachte: we willen en we zullen winnen! dat is het wat we noodig hebben. Wanneer dan de zooge naamde betere spelers eventueele tekort komingen van hun kameraden, door grooter enthousiasme, harder werken, compenseeren, dan zullen we ook wel weer betere resultaten zien. En vooral elkaar geen verwijten maken! Voor de zooveelste maal herhaal ik weer eens, dat dit funest op den geest van het elftal werkt. Wat nu het oefenen betreft, het Bestuur heeft den Heer Aerts bereid gevonden ons te helpen. Donderdagsavonds om de veer tien dagen zal voor pl.m. vijf-en-twintig spelers gelegenheid zijn om in de scherm- zaal Aerts onder leiding van den Heer Aerts z.g.n. in-door-training te beoefenen, terwijl Dinsdags op het veld als gewoonlijk ge oefend wordt. Een nieuwe poging dus weer, om onzen spelers zoo aangenaam en prettig mogelijk de gelegenheid te geven zich fit te maken en uithoudingsvermogen te kweeken. opdat in de competitiewedstrijden de hoogste prestaties kunnen worden gegeven. Zou het nog noodig wezen onze spelers tot deelname aan deze oefeningen aan te sporen? Ik geloof, dat ik er maar mee volsta te wijzen op ons 35-jarig jubileum, hetwelk wij in blijde stemming moeten vieren, en dan zal men wel begrijpen, wat er van onze hoogere elftallen in de eerste plaats, ver wacht wordt. De tweede competitie-Zondag bracht ons gelukkig betere resultaten. Al beteekent het gelijke spel tegen het naar verluidt verzwakte Zandvoort niet zoo heel veel, het is voor ons een kostbaar puntje. Wanneer we dan nog overwegen, dat de sterke wind, zoo als j.l. Zondag, vooral op het Zandvoortveld van groote beteekenis is, dan kunnen we over dit resultaat wel tevreden wezen. Het tweede elftal moest tegen een uit stekend spelend Ajax II met de rust een 41 achterstand boeken. Wie toen dacht, dat het een groote nederlaag zou worden, kende ons tweede niet en vergiste zich glad. Met frisschen moed werd aan de tweede helft be gonnen. De achterhoede was toen ingespeeld, terwijl de voorhoede meer vat kreeg op de Ajax-backs, welke ons het zwakste deel van dat elftal schenen. Een fraaie goal van Wijbenga, gevolgd door een zuiver door Maas genomen strafschop, reduceerden den achterstand tot 43 en vijf minuten voor het einde liet de Ajaxkeeper een harden schuiver van Meyer passeeren, waarbij het bleef. Een waarlijk schitterende prestatie. De eenige tegengoal van de eerste helft verdient even eens vermelding. Captain Van Nek, ijverig als steeds, liep op den keeper in, en slaagde er in dezen den bal uit de handen en in het net te loopen, waarmee het nut van inloopen weer voor de zooveelste maal op overtuigen de wijze gedemonstreerd werd. Kortom, het was een fraai begin, waar mede we Van Nek en zijn mannen felicitee- ren. De verdere verrichtingen van het tweede kunnen we, naar we vertrouwen, met ge rustheid tegemoet zien. De 2de elftallers zullen op de oefenavonden zeker niet ont breken! Het derde elftal begon met een kleine nederlaag tegen Rapiditas II. Op zichzelf geen slecht resultaat, gezien de verjongings kuur, welke het elftal ondergaan heeft. Onder leiding van Back zullen de jongelui NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ KONINGINNEWEG 212 van R. W. VAN ALEN - 3 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 3