Firma J, NAHUIS - GROENLO OPGELET ♦♦De Nijverheid" - Beverwijk te kort te houden, wat evenzoo gezegd kan worden van den middenvoor, Salm, de 75 der voorhoede, die daarbij af en toe pingel- neigingen vertoont. Zondag wilde hem dit toevallig lukken, en met de noodige, of juister uitgedrukt: onnoodige woeste bewegingen van armen en beenen, wist hij in drie wed strijden niet minder dan tien doelpunten te scoren. Tevens bewees hij een uitnemend stormram te zijn. De andere 25 speelde een handig spel letje en wel in het bijzonder Jantje Hannema en Pietje Nauta. Jan en Piet (het lijkt wel een rekensommetje) zullen als rechterwing nog menige triomf vieren. Als linksbinnen speelde Van Adelsbergen een aardige partij; jammer, dat hij in den laatsten wedstrijd geen greintje geluk had. Lulofs viel ten slotte op de linksbuitenplaats best mee, wat niet weg neemt, dat hij als keeper meer voldoet. Van de invallers, Henkie Warners, Dicky Prent en Redeker, heeft Redeker het best voldaan, al wil ik van de prestatie van Henk en Dick niets afdoen. Wanneer, naar ik hoop, geen enkele speler door mij vergeten is, rest mij niets anders mede te deelen, dat de heer Langevoort tevreden kan zijn over het werk van zijn spruiten, en A.F.C. op hare beurt content mag zijn met een dergelijk leider der adspi- ranten en juionres, die zulk een dag als deze voor de jongens tot een dag maakt van pleizier en vreugde. W. ST. Uitslagen van de wedstrijden: A.F.C.V.U.C. 0—0. A.F.C.R.C.H. 0—0. A.F.C.Swift 70. A.F.C.Ajax 51. A.F.C.—A.V.V. 2—0. ONZE FEESTELIJKHEDEN. No. 5. Een groot en waardig feest ligt weder achter ons. Ons AROL-tournooi. Met ge- pasten trots kan ieder A.F.C.-er achter zich blikken en zeggen: van de vereeniging, die dit Sportfeest op touw zette, ben ik lid. Maar beter nog zal het zijn, als die A.F.C.-er, zeer bijzonder indien hij toevalligerwijze eerste elftaller is, niet achter zich, doch in de toe komst kijkt. Beter als gepaste trots over eigen prestaties hem vervullen kan. Doch laat ik dit alles aan vaardiger pennen dan de mijne over laten, en beginnen mijn maandelijksche aan maning in elkaar te schroeven. Zoo langzamerhand ben ik tot de over tuiging gekomen, dat, evenals ieder profeet het meest geëerd wordt buiten de eigen landpalen, onze Schakel-redacteur meer waardeering moet ondervinden bij de buiten wacht, dan bij onze eigen leden. Ons dikwijls zoo hoog aangeslagen club blad schijnt in A.F.C.-kringen dan toch ook wel zeldzaam belabberd te worden ge lezen. Of is het uitsluitend mijn rubriek, die men veiligheidshalve overslaat? Tenminste als ik toevalligerwijze eens iemand over onze feestelijkheden en meer in het bijzonder over onze Feestkas aanspreek, dan kijkt het slacht offer pijnlijk getroffen op en zegt: „Feestkas. wat bedoel je eigenlijk, daar heb ik nou nog niets van gehoord." Nu ben ik na de vele jaren, dat ik min of meer geslaagde pogingen aanwend om de voor een fuif benoodigde contanten bijeen te schooien, wel even immuun geworden voor een dergelijke ontvangst, als een deurwaarder of een aanspreker, maar gelooft U me, als ik het U plechtig verzeker, prettig ben ik het nog niet gaan vinden. Te meer, omdat ik het altijd zoo betreurd en zoo veel ik maar kon verhinderd heb, dat een kleine categorie van altijd weder gereed staande leden, een feest bekostigde, waaraan door vrijwel allen werd deelgenomen. Met andere woorden, dat een groot deel parasi teerde op de clubliefde en bereidwilligheid van eenigen. En laat men mij nu niet met het O. H.- Bestelt Uw KOPER, METAAL, ALUMINIUM en GIETWERKEN TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij Houthandel - Loonzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhout als beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsleggers en Wisselhouten voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. BIJ Telegram-adres: Gieterij - TELEFOON 2228 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 10 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 10