WAT IEDER A.F.C.-er BEHOORT TE WETEN. Het officieele voetbl is nu bijna beëindigd. Nog enkele promotie-degradatie competities, welke onbeslist gebleven zijn, zullen opnieuw worden gespeeld, hetgeen bij de te verwach ten zomersche temperatuur waarlijk geen ge noegen zal wezen. Het is onbegrijpelijk, dat men de beslissing over het lot eener vereeni- ging, van onder dergelijke abnormale omstan digheden gespeelde zenuw-wedstrijden af- hankeijlk durft te maken. Zou het niet spor tiever wezen, te bepalen, dat wanneer de de- gradatie-candidate bewezen heeft, niet voor de pretendenten onder te doen, men haar een voudig haar plaats laat behouden, in plaats van een nieuwe, en gezien de omstandigheden zeer dubieuse, beslissing uit te lokken? Het deed ons inmiddels genoegen, dat V.V.A. erin geslaagd is, haar meerderheid op afdoende wijze te demonstreeren en dus voor de 2de klasse behouden is gebleven. Wij heb ben beide 3de klasse kampioenen in actie ge zien, en werkelijk, het zou jammer geweest zijn, indien V.V.A. daarvoor haar plaats zou hebben moeten ruilen, want V.V.A. „was toch beter". Wij hopen, dat indien de indee ling, ons V.V.A. in het komend seizoen als tegenstander mocht brengen, twee prettige wedstrijden het gevolg mogen zijn. Wanneer wij verder het oude Haarlem het hernieuwde eerste-klasserschap volgaarne gunnen, dan spijt het ons aan den anderen kant, dat Zeeburgia op het laatste moment zich den begeerden prijs zag ontgaan. Feite lijk is het de eerste ontmoeting geweest, welke de beslissing gebracht heeft. Want alhoewel Zeeburgia tot tie laatste minuut van den laat- sten wedstrijd haar lot zelf in handen had, bleek toch na de 2 gelijke spelen tegen Haar lem, dat het eerste verloren puntje in deze competitie het duurste geweest is. Wij heb ben reeds dikwijls gezegd, hoe wij over Zee burgia denken, zoodat wij thans wel met de enkele vermelding van genoemd resultaat kunnen volstaan. Wij zullen dit elftal in de competitie weer graag ontmoeten! Het zal er in den A.V.B. thans toch van komen, dat het secretariaat-penningmeester schap door een bezoldigd functionaris zal worden waargenomen. Dit zal een verhoogde bonds-contributie van ƒ0.15 per lid kosten, alhoewel o.i. een eenvoudige optelling van cijfers reeds doet zien, dat deze verhooging zeer royaal is en men wel met ƒ0.10 had kunnen volstaan, en ofschoon wij uit hoofde van ons ledental een der allergrootste contri buanten zullen wezen, meenden wij toch den Voorzitter van den A.V.B.onze traditie ge trouw, niet dwars te moeten zitten, en hebben ons erbij neergelegd, zonder een poging te doen een vermindering te verkrijgen. Wij ap- precieeren de groote eigenschappen van de zen Voorzitter van onzen A.V.B., welke juist in den laatsten tijd op zulke duidelijke wijze gebleken zijn, maar inzake de contributie- verhooging heeft hij ons helaas verre van overtuigd. Nu hoop ik maar, dat onze leden voldoende belangstelling voor zaken min of meer bui ten ons eigen vereenigingsleven liggende, ge voelen en dat zij mijn artikeltje tot zoo ver doorgewerkt hebben, want nu kom ik eigen lijk tot het voornaamste, nl. onze avond oefeningen. Op onze Algemeene Vergadering leken de vooruitzichten zeer gunstig, want er ontwik kelde zich zelfs een heel geanimeerd debat over de vraag, of indien het Bestuur het wen- schelijk mocht achten eenen beroepstrainer de laatste hand aan de voorbereiding te laten leggen, de kosten daarvan hoofdelijk omge slagen, dan wel zoo mogelijk uit vrijwillige bijdragen bestreden zouden worden. Men holde zichzelf voorbij en inplaats van bij het begin te beginnen en het besluit te nemen, elkaar tot geregelde oefening te animeeren toch het eerste vereischte om tot resultaat te komen ging men een veel later stadium bespreken en overwegen. De practijk der voorgaande weken heeft bewezen, dat ook hier weer het begin het moeilijkst is. De grootste belangstelling komt van de jongeren, onder wie zich enkelen be vinden, van wie men goede verwachtingen mag koesteren, doch zij, die het het meest noodig hebben onze hoogere elftallers waren slechts spaarzaam vertegenwoordigd. En dit is mij nu eenmaal een groot raadsel! Al is men nu blind voor de resultaten, welke andere vereenigingen met avondoefe- ninen bereikt hebben, en beschouwt men het nut daarvan voor zichzelf ook dubieus, laat men dan tenminste dit eene jaar ons jubi leumjaar -het Bestuur en de Elftalcommissie ook eens een genoegen doen. Al ziet ge er zelf ook geen heil in» richt U dan een enkelen keer in dit opzicht ook eens naar genoemde commissies, welken gij het overigens toch ook overlaat naar beste weten de vereeniging te leiden. Ik ben ervan overtuigd, dat gij er naar buiten prat op gaat, lid van A.F.C. te wezen, maar offer U nu zelf ook eens enkele avonden daarvoor op. En een opoffering is het toch feitelijk niet eens. Ik wou, dat ik mij ook nog op die wijze kon „opofferen". A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 2 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 2