tengewone inschikkelijkheid van Focke, die, nadat hem was toegezegd dat hij kon mede spelen, zich bereid verklaarde, toen opstel lingsmogelijkheden het beter maakten dat Schade meespeelde, terwille van dezen laatste en ter wille van A.F.C. zich terug te trekken, Bravo! De spelers, die dezen dag meemaak ten waren de volgende, d. Veen; a. Spits en Stradmeyer; m. v. Dijkhuizen, Ruys en Her mans; v. Schade, v. Westrum, Brusse, Maas, Nieuwenhuizen en van Nek. De vreugde na afloop werd nog verhoogd toen bij onze verdiende versnapering Amster dam werd opgebeld en onze voorzitter de gelukkige tijding overbracht van het behoud van A.F.C. voor de 2e klasse. Al brengen ons zeer waarschijnlijk de nog resteerende 3 thuiswedstrijden voor het 2e elftal geen of weinig punten, toch kan ge tuigd worden van een behoorlijk seizoen, al is het dan met minder punten uit 18 wedstrij den dan verleden jaar, of Maar neen, dat qeloof ik niet. SPELER. UIT DEN A.V.B. BLAUW WIT 5—A.F.C. 4 5—1. Zoo gebeurde het dan in den jare 1929, dat het Vierde weer eens een competitie wedstrijd speelde en wel op 17 Maart j.l. Het was de eerste sinds 23 December '28. In mijn laatste verslag beloofde ik u, dat mijn vol gende verslagen slechts gewonnen-wedstrij den zouden behandelen; ,,es hat aber nicht sollen sein." Echter moet ik voorop stellen, dat wij dezen wedstrijd zeer eervol, zij het dan met iets te hooge cijfers, verloren hebben. Doch nu ter zake. In verband met „HollandZwitserland" was onze wedstrijd vastgesteld op 11 uur en aangezien div. spelers zich in den afstand naar de Valentijnkade vergist hadden, wa ren er om 11.10 tien spelers aanwezig (waarvan 8 op t veld en 2 in de kleedka mer). Wij moesten natuurlijk beginnen en juist op dat moment kwam onze elfde man, die in verscheidene wedstrijden de ster van 't veld was, hijgend en blazend in de kleed kamers aan. Pas waren we begonnen „met z n achten of BI. Wit zag de kans schoon en schoot den eersten bal in ons net. Gedurende de nu vol gende periode oefende BI. Wit een flinken druk uit op ons doel en slechts door stug ver dedigen konden wij den stand voorloopig zoo houden. Na pl.m. 15 min. spelen waren onze 3 ontbrekende spelers druppelsgewijze in 't veld gekomen en brachten wij het offensief over op de BI. Wit-helft. Jammer, dat het ter rein nog tamelijk drassig was, waardoor het spelen zwaar werd en af en toe te veel van onzen „Ausdauer" gevergd werd. (Reuze rust-periode gehad, hè.) Nu wogen de partijen tegen elkaar op en volgde een aardige wedstrijd. Echter, de BI. Wit-voor- hoede, die goed samenspel liet zien, afgewis seld met mooie schoten, was onze verdedi ging nogal eens te vlug af en bezorgde Kal- lenborn dan angstige momenten. Hij wist echter div. schoten keurig te stoppen, doch moest toch nog tweemaal zwichten voor kanjers van den middenvoor, die, alléén voor hem staande, hem geen schijn van kans gaf. Het laatste kwartier voor rust zat onze voorhoede goed op t BI. Wit-doel, flink ge steund door de half-linie, waarin Willy Ne- seker en Marius, nu beide als paarden „sjouw den". In deze periode verdienen vermelding eenige zeer mooie en ook minder mooie scho ten van Jan Meyer (die, „tusschen haakjes" zijn schot terug gevonden heeft) en Plaisier, echter alle goed gestopt door den BI. Wit- keeper. Als dan echter uit een scrimmage voor 't doel de bal bij onzen rechtsbuiten Franken terecht komt, schiet hij dezen vanaf de zijlijn over vele hoofden heen in 't net. Een schitterend doelpunt. Kort hierna is t rusten. „Na de thee", (deze uitdrukking is hier goed, want we hebben thee gehad), speelt Franken weer op z n oude plaats als back. Ook zijn stugge verdedigen mag echter niet baten, want langzaam doet de vermoeidheid zich gelden en heeft BI. Wit het genoegen A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 6 -

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 6