van maakte, daarna gevolgd door een met moeite gemaakt 3e doelpunt onzerzijds. Al even slecht verging het ons een week later tegen het werkelijk zeer zwakke Spar taan-team. Speelde Z.F.C. nog een technisch beter spel dan wij, met Spartaan was dit toch zeker niet het geval. De moeilijkheden echter die zich voordoen bij de opstelling der diverse elftallen hadden zeer speciaal op het 2e elf tal terugslag gehad, waardoor wij niet voor 100 partij konden bieden. Dat ook hier een verdiende nederlaag werd geleden is zeker. Voor rust had Spartaan reeds 3 doelpunten gemaakt, waartegenover wij slechts 2 door Maas welbenutte penalties witen te stellen. Na de thee in het morgenuur wist Lange- voort handig een vrije schop te benutten en deed de hoop weer herleven. Maas werd van achteren naar voren gehaald, maar ook dit mocht niet baten. Het ontbreken van eenige onzer vaste mannetjes-putters was te zwaar en gelijk een roerloos schip werkte de voor hoede. Toen de heer Henneberke ons be strafte met een penalty was het pleit beslist en het werd 53 en zelfs nog 63. Een dergelijke wedstrijd is speciaal van belang, doordat het kan beslissen over onze positie, die op dat oogenblik voor den wedstrijd met 11 punten betrekkelijk gunstig was, gezien dat de Spartaan onderaan bengelde met 4 punten. Maken wij daarvan 13, dan zijn we binnen, doch loopt de tegenpartij, zooals in het onderhavige geval, 2 punten in, dan openen zich nieuwe perspectieven. Dit nu was zich de kern van ons elftal be wust toen naar Haarlem werd getrokken om E.D.O. II in eigen home te bekampen. Hoe wel mannen als Haas, Hütter en v. d. Velden in hooger regionen waren terechtgekomen, hadden we toch een vrij aardig team. Een zeer verdeelde strijd nam een aan vang. Van een uitgesproken meerderheid van één der partijen was geen sprake. Beur telings kregen de doelverdedigers hun werk te verrichten, waarbij Jan Veen bleek thans beter op zijn qui-vive te zijn dan tegen de Spartaan. Nieuwenhuizen kreeg een dotje van een kans slechts voor het intrappen, maar scheen te schrikken van die open goal. Ca. een kwartier voor de rust geeft Frits Hermans een stevige voorzet, Willy Brusse bevindt zich voor doel in afwachting tus- schen 2 backs in, de E.D.O. keeper maakt zich gereed om in te grijpen. Daar springt de slanke body van Wil plotseling naar vo ren en voor de 3 verdedigers van E.D.O. erop bedacht zijn heeft het hoofd van Wil letterlijk het noodige gedaan en ligt de bal in het net. Voorwaar een schitterende goal, waarvoor ook de tegenpartij applaudiseerde. Tot de rust konden wij onzen voorsprong ongewijzigd handhaven. Thans was het moment aangebroken om ons voor dit jaar weer „binnen'' te maken en ieder voelde, dat het dien dag absoluut kon. Maar onze Haarlemsche vrienden waren de zelfde gedachte toegedaan. De laatste 3 wed strijden hadden voor en tegen meer dan 30 doelpunten opgeleverd en het lag dus in de lijn der verwachtingen, dat ook thans nog wel een „golf' zou volgen. Hoe beide par tijen zich ook inspanden, doelpunten bleven uit, waardoor aan spanning geen gebrek. E.D.O. kleeft een groote fout aan, die zich op ons veld ook reeds geuit had, n.l. dat tot in den treure klein spel wordt gespeeld, waardoor het werk onzer verdedigers na tuurlijk vergemakkelijkt werd. De anders al tijd zoo kalme Focke liep thans als grens rechter met het klokje in de hand en telde angstvallig de minuten en seconden. De laat ste minuut nog bezorgde Jan Veen een schot, dat hij via de paal corner werkte en juist toen deze genomen was klonk het eindsein. Eindelijk dan toch bij onzen 15en com petitie-wedstrijd het nulletje gehouden en al is 10 dan niet veel, in de gegeven omstan digheden doet het alle leed van vorige weken weer geheel vergeten. Zooals de gewoonte schijnt met onze an dere Haarlemsche competitiegenooten H.F.C. II en R.C.H. II kan ik en mijn medespelers niet a nders getuigen, dan dat ook tegen E.D.O. II een uiterst faire en prettige wed strijd gespeeld is. Het past hier nog te memoreeren de bui- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 5

Schakels (clubbladen) | 1929 | | pagina 5